Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Wybierz „Legalne Wagary” i zdobądź bilet na koncert Ewy Farnej!

Ruszamy z nową akcją skierowaną do publicznych szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Po raz pierwszy Urząd Miasta organizuje „Legalne Wagary”.  Pomysł powstał z inicjatywy członków Rady Kultury działającej przy prezydencie miasta. Każdy uczeń, który weźmie udział w zabawie, ma szansę otrzymać bilet na koncert Ewy Farnej, który odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim 21 marca. Zamiast wagarować w parku, wystarczy… pomagać.

 Legalne wagary

Akcja rozpoczyna się 1 marca, a zakończy 21 – w dzień wagarowicza. Jej założeniem jest promocja idei wolontariatu wśród młodzieży oraz integracja społeczna. Jak otrzymać bilet na koncert? Wystarczy dobrowolnie wykonać prace wskazane przez organizacje pozarządowe i instytucje. To może być pomoc w odrobieniu lekcji, zorganizowanie potańcówki dla przedszkolaków, zbiórka nakrętek, pomoc osobom starszym itd. Do udziału w akcji zgłosiło się ponad 30 organizacji.

Wszyscy chętni uczniowie, mogą się zgłaszać do Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia w Urzędzie Miasta (budynek C, parter, pokój nr 2) w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 7:30-15:30 w środy w godz. 7:30-17:00 lub zadzwonić 44 724 23 11 wew. 275 lub 605 335 693. Poszczególne osoby będą przydzielane do organizacji, które zgłosiły się do akcji.

 

W trakcie akcji prowadzona będzie również zbiórka nakrętek. Dwie klasy (w kategorii szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych), które zbiorą ich najwięcej również otrzymają bilety na koncert. Nakrętki będą zbierane na rzecz fundacji  „Amicus Canis – Fundacja na Rzecz Zwierząt Skrzywdzonych” w Tomaszowie Mazowieckim. Dochód z zebranego surowca zostanie przekazany na polepszenie bytu  zwierząt. Zbiórka będzie trwała od 1 do 17 marca 2017 roku. Klasa zobowiązana jest dostarczyć nakrętki do schroniska przy ul. Kępa 3 w Tomaszowie Mazowieckim  w workach z opisem (nazwa szkoły, klasa, liczba uczniów, nazwisko wychowawcy) w dni powszednie w godz. od 8.00  do 19.00.

Bilet otrzymają również osoby, które zdecydują się na oddanie krwi. Pełnoletni uczniowie szkół, którzy od 15  do 17 marca 2017 roku oddadzą krew i okażą potwierdzenie z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddziału Terenowego w Tomaszowie Mazowieckim (szpital w Tomaszowie Mazowieckim) w Wydziale Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia w Urzędzie Miasta (budynek C, parter, pokój nr 2) otrzymają nagrodę w postaci biletu na koncert Ewy Farnej

 

Wszystkie zadania dotyczące pracy jako wolontariusz w organizacjach będą prowadzone od 1 do 17 marca. Podsumowanie nastąpi 21 przed koncertem Ewy Farnej. Tego dnia w szkołach mają się odbywać również konkursy, w których także zostanie rozdana określona pula biletów młodzieży!

 

Zapraszamy do udziału w akcji!

 

Plakat promujący akcję
Ewa


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij