Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Tomaszów Mazowiecki kibicował Karolinie Bosiek [WIDEO]

Karolina Bosiek zajęła 16. miejsce w biegu na 3000 m podczas 23. Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pyeongchangu. Niespełna 18-letnią panczenistkę dopingował cały Tomaszów Mazowiecki!


W sobotę reprezentantka klubu KS Pilica Tomaszów Mazowiecki uzyskała czas 4:12.44 w biegu na 3 000m. Była to pierwsza rywalizacja tomaszowianki podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich. - Uzyskała wartościowy wynik - powiedziała po zawodach Jolanta Gołębiewska - Kmiecik.

W Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim kciuki za Karolinę trzymali jej bliscy i znajomi.

Jako pierwsza z Polek wystartowała Luiza Złotkowska. Dwukrotna medalistka igrzysk olimpijskich w drużynie zajęła 14. miejsce z czasem 4:09.69. Najbardziej doświadczona w kadrze Katarzyna Bachleda-Curuś z wynikiem 4:12.57 uplasowała się tuż za Karoliną Bosiek. Rywalizację wygrały Holenderki, zdobywając komplet medali.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu potrwają do 25 lutego 2018 roku. Karolina Bosiek pobiegnie jeszcze na 1 000 m (14 lutego około godz. 11). Ma również szanse na udział w wyścigu drużynowym.

Po 16 latach Tomaszów Mazowiecki znów ma swojego reprezentanta na zimowej olimpiadzie. Wcześniej nasze miasto reprezentowali: Stanisława Pietruszczak-Wąchała (1976), Jan Józwik (1980), Jaromir Radke (1992, 1994) i Paweł Abratkiewicz (1992, 1998, 2002).

 


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij