Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Norwescy goście w tomaszowskim magistracie

18 października do naszego miasta przyjechali przedstawicie Ambasady Królestwa Norwegii, Związku Władz Lokalnych i Regionalnych Norwegii, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Biura Mechanizmów Finansowych, Związku Miast Polskich – rozpoczęli w ten sposób cykl spotkań w miastach, w których najbardziej efektywnie prowadzone są działania związane z dofinansowanym, między innymi przez Norwegię, program ROZWÓJ LOKALNY.W Tomaszowie obejrzeli postęp prac prowadzonych m.in. w magistracie, który jest dostosowywany do standardów dostępności. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele naszych partnerów czyli Gminy Tomaszów, Filii Uniwersytetu Łódzkiego oraz fundacji „Widzieć Więcej”.

W naszym mieście gości powitał prezydent Marcin Witko. - To duży projekt, którego realizacja jest możliwa dzięki ciężkiej pracy wielu osób. Dziękuje za Państwa wsparcie - mówił prezydent.Przypomnijmy, również w ramach tego projektu, w Tomaszowie rewitalizowany jest Park „Solidarność”.

Gmina Miasto Tomaszów Mazowiecki realizuje projekt pn. "TOMASZÓW MAZOWIECKI - ARENA POZYTYWNEJ ENERGII: wzmocnienie spójności społecznej i gospodarczej oraz podniesienie jakości środowiska naturalnego w Tomaszowie Mazowieckim" finansowany w ramach Programu "Rozwój Lokalny" ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021. Jednym z zadań jest dostosowanie budynku Urzędu Miasta do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami, czego efekty już widać. Budynek Urzędu przeszedł metamorfozę. Pojawiła się w nim winda, która ułatwi poruszanie się po urzędzie osobom starszym czy niepełnosprawnym.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij