Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Jakub Porada odwiedził tomaszowską bibliotekę

15 listopada, w środę, Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim gościła Jakuba Poradę. Spotkaniem z dziennikarzem, muzykiem, aktorem, autorem wielu książek, zakończyliśmy projekt „Z boomerami przez świat – extremalne podróże z Pawłem Edmundem Strzeleckim”.

Człowiek wielu pasji i talentów, jakim niewątpliwie jest Jakub Porada, opowiadał przede wszystkim o podróżach. Podkreślał, że zarówno te bliskie jak i dalekie są równie wartościowe, atrakcyjne. Uczą bowiem otwartości na świat, zaradności, szacunku dla inności. Przekazał potencjalnym obieżyświatom sporo praktycznych wskazówek. Jak przygotować się do podróży? Gdzie szukać tanich biletów lotniczych? Jak zaplanować wyprawę? Co spakować do plecaka? To tylko niektóre z poruszonych tematów. Pojawiło się również wiele anegdot, ciekawostek z podróży, refleksji. Wspaniałym dopełnieniem opowieści były prezentowane fragmenty filmów z wypraw. Jakub Porada zachęcał do nauki języków obcych oraz poznawania najbliższej okolicy. Jak przystało na podróżnika, odwiedził wcześniej Skansen Rzeki Pilicy oraz Groty Nagórzyckie. W czasie spotkania można było zakupić książki Gościa oraz zdobyć jego autograf.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij