Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Gala Pieśni Patriotycznej

11 listopada w Kościele św. Marcina odbyła się Gala Laureatów XVII Powiatowego Konkursu Pieśni Patriotycznej. Jury w składzie: Katarzyna Małek, Anna Gnatek, Piotr Wasilewski po wysłuchaniu 6 listopada 28 zgłoszonych prezentacji przyznało nagrody w trzech kategoriach wiekowych: SP klasy IV- VI, SP klasy VII- VIII oraz szkoła ponadpodstawowa.

Kategoria: Szkoła Podstawowa klasy IV- VI

I miejsce: Maria Wójcik PCAS
II miejsce: Pola Warych SP nr 1
III miejsce: Julia i Hanna Jackiewicz SP nr 3

Kategoria: Szkoła Podstawowa klasy VII- VIII

I miejsce: Dominika Kwiatkowska PCAS
II miejsce: Magdalena Pietrzyk SP w Lubochni
III miejsce: Julia Sęk ZS-P w Zawadzie

Kategoria: Szkoła Ponadpodstawowa

I miejsce: Aleksandra Szperna I LO
II miejsce: Julia Śmiechowicz PCAS
III miejsce: Oliwia Książczak ZSP nr 6

wyróżnienie specjalne: Zespół „ Wokalni” MCK

Nagrody wyróżnionym wręczyli zaproszeni goście: Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko, Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Kuchta, Dyrektor Wydziału Edukacji Iwona Sudak, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Białobrzegi Alicja Puchalska oraz Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 8 Elżbieta Wilczyńska.

Podczas gali wystąpili również laureaci I miejsc VII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej: Zuzanna Stępień, Maria Mucha i Hanna Biegun.

Piękne pieśni i utwory patriotyczne w niezwykłych wykonaniach młodych ludzi wprowadziły obecnych na koncercie w melancholiczny nastrój skłaniający do zadumy nad trudną historią naszego narodu.

Konkurs organizowany jest przez Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 8 oraz Miejskie Centrum Kultury pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego Marcina Witko.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij