Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Aktywna Szkoła, Aktywny Orlik

Trzy miejskie szkoły zakwalifikowały się do udziału w programie Aktywna Szkoła: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Józefa Piłsudskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 10, Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jana Pawła II w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 oraz Szkoła Podstawowa nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków.

Program Aktywna Szkoła ma na celu stworzenie warunków do udostępnienia szkolnej infrastruktury sportowej oraz aktywizacji społeczności lokalnych, a także wsparcie jednostek samorządu terytorialnego w zakresie upowszechnienia aktywności fizycznej wśród społeczeństwa, w szczególności wśród dzieci i młodzieży.

Dzięki działaniom prowadzonym w ramach Aktywnej Szkoły więcej dzieci, młodzieży i dorosłych ma szansę:

• skorzystać z bezpłatnych i różnorodnych zajęć sportowych,
• trenować pod okiem wykwalifikowanej kadry sportowej,
• regularnie uprawiać sport,
• poznać ludzi i dzielić z nimi sportowe pasje,
• dbać o zdrowie i formę fizyczną,
• spędzać aktywnie czas z bliskimi.

W ramach programu realizowane będą dwa zadania Aktywny Orlik oraz Aktywny Weekend. Głównym założeniem zadania Aktywny Weekend jest udostępnienie przez organy prowadzące szkoły publiczne szkolnej infrastruktury sportowej, która będzie wykorzystywana do realizacji aktywności sportowych dla społeczności lokalnych, w szczególności dzieci i młodzieży podczas weekendów (soboty i niedziele). Aktywny Weekend to minimum 6 godzin weekendowych zajęć na terenie szkoły pod okiem wykwalifikowanej kadry i trenerów. Zajęcia mają charakter ogólnodostępny, a udział w nich jest bezpłatny. Będą je realizowały: Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 10 oraz Szkoła Podstawowa nr 12.

Zadanie Aktywny Orlik niebawem będzie realizowane na samorządowych obiektach sportowych powstałych w ramach rządowego programu inwestycyjnego „Moje Boisko – Orlik 2012”. Głównym jego założeniem jest również udostępnienie przez jednostki samorządu terytorialnego infrastruktury, która będzie wykorzystywana do realizacji ogólnodostępnych aktywności sportowych (zajęcia, wydarzenia sportowe) prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę sportową. Udział w zajęciach i wydarzeniach sportowych realizowanych w ramach zadania jest ogólnodostępny i bezpłatny.

Zajęcia sportowe będą prowadzone 7 dni w tygodniu z wyłączeniem dni świątecznych na boiskach typu Orlik w Szkole Podstawowej nr 3 i Szkole Podstawowej nr 12. Oba zadania finansowane będą ze środków budżetu państwa, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij