Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Uczniowie SP 11 po raz kolejny w ogólnopolskim projekcie „Być jak Ignacy”

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 7 po raz kolejny  przystąpili do ogólnopolskiego projektu „Być jak Ignacy”.

Młodzi naukowcy będą realizowali zajęcia w czterech blokach tematycznych:

1.    Rodzaje i źródła energii oraz energii odnawialnej.
2.    Ekologia i zmiana klimatu.
3.    Transport i miasta przyszłości.
4.    Technologia cyfrowa, Internet i programowanie.

Projekt młodzi naukowcy zaczęli od lampy… lampy naftowej, która jest symbolem odkryć. Na zajęciach koła naukowego uczniowie poznają historię pozyskiwania energii, prądu elektrycznego oraz energii odnawialnej. Przed nimi jeszcze wiele wyzwań. Swoje doświadczenia będą przekazywali młodszym kolegom z przedszkola, zabierając ich m.in. w świat kuchennych przedmiotów i produktów spożywczych, by pokazać jak zrobić z jajka piłkę, czy odpowiedzieć na pytanie: dlaczego pieprz ucieka po zetknięciu z płynem do naczyń? Wyruszą również na poszukiwanie Ignacego na zajęciach chemii i fizyki. Młodzi naukowcy z „Jedenastki” mają też zaplanowane warsztaty z rodzicami, podczas których  zachęcą do tworzenia własnych wynalazków. Nie lada gratką będzie również udział w Festiwalu Nauki. Na koniec stworzą prezentację multimedialną podsumowującą wspólne dokonania na drodze do tytułu Naukowej Szkoły Ignacego.

Organizatorem projektu jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, a  patronem honorowym Ministerstwo  Edukacji Narodowej. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem  - Nauka to Przyszłość.

Głównym celem projektu jest popularyzacja nauk matematyczno – przyrodniczych, historii polskiej, myśli technicznej oraz wiedzy na temat polskich naukowców ich wynalazków i odkryć. Dlatego każdy mały i duży człowiek społeczności SP 11 jest zapoznawany z sylwetką Ignacego Łukasiewicza, pioniera przemysłu naftowego  i wynalazcy lampy naftowej.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w ZSP nr 7 dwukrotnie zostali docenieni przez kapitułę komisji konkursowej Fundacji PGNiG zdobywając w 2018 r. tytuł Naukowej Szkoły Ignacego oraz  otrzymując w ubiegłym roku nagrodę specjalną.

Źródło: SP11


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij