Olimpiada Teologii Katolickiej. Tomaszowianin najlepszy w województwie

Michał Osowski uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 10 w Tomaszowie Mazowieckim zajął pierwsze miejsce w etapie wojewódzkim XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej organizowanej przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Z etapu szkolnego, który odbył się w całym kraju w listopadzie, spośród setek uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych do etapu diecezjalnego zakwalifikowało się 40 osób. Uczestnicy olimpiady nie mieli łatwego zadania. Pytania układane przez profesorów uniwersyteckich były na bardzo wysokim poziomie. Poziom prezentowanej  przez uczniów  wiedzy sprostał tym  wymogom. 7 marca 2018 roku w kurii łódzkiej miał miejsce etap diecezjalny (wojewódzki). Ostatecznie w gronie laureatów znalazły się trzy osoby, a wśród nich na pierwszym miejscu  tomaszowianin Michał Osowski. Mimo że Michał jest w klasie 3 gimnazjum musiał rywalizować  z młodzieżą ze szkół średnich z całego województwa. Tomaszowianin zakwalifikował się etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się 5-7 kwietnia. Wtedy będzie zmagał się o tytuł najlepszego teologa z najzdolniejszą  młodzieżą z całej Polski. Ucznia do konkursu przygotował nauczyciel religii mgr Marcin Rybak .Michałowi serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w etapie ogólnopolskim.