II Miejski Konkurs Piosenki Angielskiej

II Miejski Konkurs Piosenki Angielskiej „Sing with me” odbył się w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 8  22 kwietnia 2019 r. Jest on dedykowany najmłodszym,  czyli uczniom z gr „0” i klas I- III. Przesłuchania konkursowe poprowadziła uczennica klasy III gimnazjum- Klaudia Skiba.

konkurs piosenki angielskiej

Wykonawcy oceniani byli przez szanowne jury w składzie: pani Sylwia Kuniecka, nauczycielka języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej nr 14, pani Iwona Jabłońska- instruktor do spraw artystycznych Miejskiego Centrum Kultury- Filia DOK oraz pan Marcin Saktura- nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej nr 6.

Komisja konkursowa oceniała walory głosowe, muzykalność, poczucie rytmu, poprawność językową, dykcję, ale też dobór repertuaru i choreografię.

Do rywalizacji stanęło 6 solistów i 9 zespołów wokalnych. W dwóch kategoriach przyznano następujące nagrody:

W kategorii solistów:

I miejsce otrzymała Maja Wójcik ze Szkoły Podstawowej nr 8
II miejsce uzyskała Agata Wójcik ze Szkoły Podstawowej nr 12
III nagroda trafiła do Ady Lewandowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 12

Wśród zespołów wokalnych najlepiej zaprezentowały się duety:

I miejsce otrzymały Dominika Kwiatkowska i Franciszek Kacprzyk ze Szkoły Podstawowej nr 10
Nagrodę za II miejsce odebrali Antonina Kurzyk i Piotr Grabek ze Szkoły Podstawowej nr 7.
Na III miejscu znalazły się Łucja Kupczyk i  Rayna Moryń ze Szkoły Podstawowej „TOMEK”

Pomysłodawczyniami i organizatorkami konkursu są nauczycielki języka angielskiego z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8 : pani Emilia Kwaśniak, pani Paulina Turkowska i pani Agata Zielińska. Zadbały one o właściwy przebieg imprezy, piękną dekorację i poczęstunek. Dodatkową atrakcją dla uczestników  było przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek” przygotowane przez klasę VIa  pod kierunkiem pani Zielińskiej.