Zimowe spotkanie z książką w SP 10

Zimowa atmosfera towarzyszyła kolejnemu spotkaniu z książką w ramach spotkań czytelniczych „W krainie baśni, bajek i bajeczek” w Szkole Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków.

Dzieci w trakcie zajęć

Dzieci z klas 1-3 miały okazję posłuchać baśni  pt. „Bałwan ze śniegu” autorstwa jednego z najznakomitszych bajkopisarzy na świecie H.Ch.Andersena. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania baśni czytanej przez panią dyrektor Wacławę Bąk i panią wicedyrektor Annę Nowak.

Tematyka zimowa zgodna z porą roku, wzbogacona została odpowiednią scenografią. Wysłuchaniu baśni towarzyszyły zagadki śpiewane i multimedialne, których celem było ocenienie stopnia zrozumienia przez dzieci wysłuchanego tekstu.

Podsumowaniem spotkania było wręczenie uczniom każdej klasy zadań do wykonania. Z prac uczniów powstanie wystawa, która ozdobi szkolny korytarz.

Źródło: Szkoła Podstawowa nr 10