Zespół Cree Sebastiana Riedla wystąpi na pl. Kościuszki. Będziemy zbierać środki na leczenie 5-letniego Kubusia

Koncert zespołu Cree Sebastiana Riedla odbędzie się 2 czerwca na placu Kościuszki. W ramach tego wydarzenia zostanie zorganizowana zbiórka charytatywna na leczenie Kubusia Szewczyka, który zmaga się z ostrą białaczkę  limfoblastyczną z zaawansowanym stadium. Początek koncertu o godz. 19.

Zespół Cree został założony w 1993 roku w Tychach przez Sebastiana Riedla i Sylwestra Kramka. Pomysłodawcą nazwy był muzyk Ryszard Riedel, ojciec Sebastiana i wieloletni frontman zespołu Dżem. Zespół gra blues rocka, stylem przypominającym muzykę lat 60. i 70. Obecnie Cree pracuje nad nowym materiałem na kolejną płytę. Mottem zespołu i jego myślą przewodnią są słowa często używane przez Sebastiana Riedla: „Żeby żyć trzeba grać, żeby grać trzeba żyć”.

W Tomaszowie Mazowieckim usłyszymy m.in. takie utwory jak: "Na Dnie Twojego Serca" i "Cały Nasz Świat". Obecny skład zespołu: Sebastian Riedel (gitara, śpiew, harmonijka), Sylwester Kramek (gitara), Lucjan Gryszka (gitara basowa), Kuba Majerczyk (perkusja), Adam Lomania (instr. Klawiszowe).

W trakcie koncertu będzie prowadzona zbiórka charytatywna na leczenie 5-letniego Kubusia Szewczyka. W 2014 roku rozpoznano u chłopca ostrą białaczkę limfobiastyczną  z zaawansowanym stadium. Jest to nowotwór krwi niszczący cały organizm. Przez kilka miesięcy przechodził bardzo ciężką chemioterapię. By uzyskać pełnię zdrowia wymaga dalszego leczenia.

O godz. 18.30, na scenie będą miały miejsce prezentacje artystyczne, które stanowiły oprawę 6. Powiatowego Konkursu „Dla Ciebie, Mamo”, który odbył się 26 maja   w Ośrodku Kultury „TKACZ”. Konkurs przebiegał w pięciu kategoriach wiekowych i tematycznych: plastycznej- przeznaczonej dla klas 0-1, muzycznej dla uczniów klas 2-3, fotograficznej i  literackiej dla uczniów klas 4-6 oraz integracyjnej dedykowanej dzieciom niepełnosprawnym w wieku 6-13 lat.

Prezentacje artystyczne:

1.    Układ taneczny-  marsz z „Dziadka do orzechów” Piotra Czajkowskiego w wykonaniu uczniów klasy 2f Szkoły Podstawowej nr 12, przygotowany przez panią Dorotę Lenarczyk oraz panią Dorotę Habierę- Czaplińską.

2.    Utwór „Prywatna madonna” – p. Katarzyna Kieszek – podopieczna pani Moniki Nowakowskiej (Warsztaty Terapii Zajęciowej).

3.    PIOSENKA LAUREATA (I miejsce)- uczennica klasy III Zespołu Szkół nr 4 w Tomaszowie Mazowieckim, Martyna Pękala w piosence „Na raz, na dwa” przygotowana przez panią Annę Kedziorę.

4.    Układ taneczny- „Taniec izraelski” w wykonaniu uczniów klasy 3c Szkoły Podstawowej nr 12, przygotowany przez panią Paulinę Kawecką oraz panią Dorotę Habierę- Czaplińską.

5.    PIOSENKA LAUREATA (III miejsce)- uczeń klasy III Szkoły Podstawowej nr 12 Tomaszowie Mazowieckim, Jan Wójcik w piosence „Uściskam mamę” przygotowany przez panią Paulinę Kawecką.

6.    Układ taneczny „Mam tę moc” w wykonaniu uczennic klas V i VI Szkoły Podstawowej nr 12- przygotowany przez panią Ewelinę Wójcik- Pawlik i panią Ewę Goździk- Szczepańską.