Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Zapraszamy na spotkanie z Symchą Kellerem

Symcha Keller - polski kantor i chazan, działacz społeczności żydowskiej, były przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Łodzi będzie gościem spotkania, jakie odbędzie się 23 maja o godz. 18.30 w Miejskim Centrum Kultury przy ul. Browarnej 7. Wygłosi prelekcję o obrzędach w tradycji żydowskiej. Wstęp wolny.

Spotkanie będzie pierwszym z cyklu, jakie zostaną zorganizowane w ramach edukacyjno-animacyjnego projektu „ETNO re:WITALIZACJE 2.0”, który realizowany jest przez Fundację Monumentum ludaicum Lodzense we współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Poza wykładami planowane są wycieczki oraz warsztaty związane z wielokulturowością miast takich jak Tomaszów Mazowiecki czy Łęczyca.

Zapraszani goście opowiadać będą o tradycji kulturowej i obrzędowej. Ważnym elementem projektu będzie zapoznanie odbiorców ze sztuką dawną, ale i nowoczesną, w celu dalszego rozwijania w nich kompetencji krytycznego i refleksyjnego odczytywania dzieł kultury.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij