• Data opublikowania: 2022-02-09

Zapraszamy na Ferie Zimowe!

Rozpoczynają się Ferie Zimowe, które potrwają od 14 do 27 lutego.  Atrakcji na pewno nie zabraknie. Korzystając z oferty miejskich instytucji kultury, placówek oświatowych oraz Areny Lodowej będzie można aktywnie i bezpiecznie spędzić wolny czas.

Prezydent i Rada Miasta Tomaszowa Mazowieckiego zapraszają w nadchodzące ferie  do Areny Lodowej na darmowe ślizgawki o godzinie 12 i 13.30 (od poniedziałku do piątku). Akcja skierowana jest do wszystkich uczniów odbywających naukę w szkołach w Tomaszowie Mazowieckim, oraz do dzieci do 7. roku życia. W czasie zimowych ferii będzie można skorzystać ze ślizgawki, okazując jedynie legitymację szkolną bądź KARTĘ TOMASZOWIANINA. Także dzieci do 7. roku życia również wejdą na lód po okazaniu przez rodzica tejże karty.

Informacje: Tel. +48 576 385 885; www.arenalodowa.pl

W Miejskim Centrum Kultury TKACZ odbędą się dwa feryjne turnusy dla dzieci (w godzinach 9-15). Organizatorzy zapewniają: drugie śniadanie, obiad oraz wycieczki, ciekawe warsztaty, zajęcia rekreacyjne i animacyjne, pokój zagadek, wyjścia do kina i na kręgielnie. MC Tkacz zaprasza również 12,19 i 26 lutego na bezpłatne „Bajkowe Poranki”, podczas których odbywać się będą miniwarsztaty plastyczne, literackie, teatralne i muzyczne.

Informacje: Tel. 44 712 23 69; www.mck-tm.pl

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w ferie od 14 do 18 lutego w godzinach 10-13 odbywać się będą zimowe warsztaty pod hasłem „Biblioteczne Inspiracje na Zimowe Wakacje”, podczas których dla dzieci przygotowano zajęcia plastyczne, literackie, gry tematyczne, zabawy ruchowe, projekcje filmowe, kreatywne czytanie bajek, gry x-box.

Informacje: Tel. 44 724 61 06; www.mbptomaszow.pl

Muzeum dla feryjnych grup zorganizowanych przygotowało „Muzealne podchody – poszukiwanie skarbu – grę edukacyjną, gdzie na podstawie wskazówek należy pokonać wyznaczoną trasę, rozwiązać zadania, łamigłówki i odgadnąć hasło, które wskazuje miejsce, do którego należy dotrzeć i odnaleźć skarb.

Informacje: Tel. 44 724 48 48; www.muzeumtomaszow.pl

Ferie pod hasłem „Najlepsze ferie zimowe – kreatywne i zdrowe” organizują również miejskie placówki oświatowe. Zajęcia w szkołach odbywać się będą od 14.02. do 25.02. 2022 r. od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 14. Zajęcia prowadzone będą również na świeżym powietrzu. Oprócz zajęć sportowych dzieci będą uczestniczyć w zajęciach plastycznych i muzycznych. Przeprowadzone zostaną warsztaty związane z poznaniem zagrożeń podczas użytkowania Internetu oraz warsztaty podejmujące problem agresji i przemocy.

Informacje: Tel. 605 335 693; www.tomaszow-maz.pl

W ferie za darmo!

- Konkurs „Tomaszowskie Talenty 2022” pod patronatem Prezydenta Miasta. Konkurs  Miejskiego Centrum Kultury dla uczniów szkół podstawowych w Tomaszowie Mazowieckim. Zgłoszenia do 18.02., prezentacje konkursowe i ogłoszenie wyników – 23.02.;

- „Olimpijskie Iskry w Arenie” (27.02.) – olimpiada sportowa dla uczniów tomaszowskich szkół (wiele atrakcji: profesjonalny pokaz curlingu, mix konkursów; konkursy sprawnościowe i wiedzy. Możliwość zdobycia olimpijskich laurów dla swojej szkoły!);

- Legimi MBP – serwis internetowy z darmowym dostępem do 75000 ebooków i audiobooków ze zbiorów tomaszowskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej;

- „Bajkowe Poranki” w MCK Tkacz (12,19,26.02. od godz. 10 do 13) – warsztaty literackie, plastyczne, muzyczne;

- Prezydent Miasta i Radni zapraszają – darmowe wejścia na ślizgawki w Arenie Lodowej w ferie o godz. 12 i 13.30;

- Od 14 do 27.02. w godz. 9-12 –  spacer z pupilem ze Schroniska dla bezdomnych zwierząt (spacer do Grot lub Skansenu – konieczność umówienia się dzień wcześniej) – połącz przyjemne z pożytecznym!

- Gra miejska „Bystre oko” – MCK, wtorki i czwartki w godz. 10-13 (karty do gry do odbioru w Informacji Turystycznej przy pl. Kościuszki 29).

Ponadto:

- Bal Gałganiarzy w Arenie Lodowej (27.02.) – wejściówki tylko 5 zł;

- Basen „Złota Rybka” zaprasza – wejścia w promocyjnej cenie 4 zł; bilet rodzinny dla dzieci -3 zł.