• Data opublikowania: 2021-08-25

Zabawa w peerelowskich klimatach

Masz samochód, motocykl czy ubrania nawiązujące do czasów PRL? Jeśli tak, weź udział w kolejnej już edycji wydarzenia pn. „PRL Story”, którego organizatorem jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. W tym roku odbędzie się ono 28 sierpnia (sobota) w ramach XIV Pikniku Organizacji Pozarządowych Lokalni Niebanalni oraz letniego cyklu imprez „To masz w Tomaszowie”.

„PRL Story” rozpocznie się o godz. 16.30 zbiórką właścicieli zabytkowych aut, motocykli, motorowerów i innych pojazdów przed Miejskim Centrum Kultury Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50, skąd przejadą ulicami miasta (Niebrowską, Paszkowskiego, Szeroką, Warszawską, św. Antoniego, Wodną, PCK) na parking przy Przystani Miejskiej. Tam ok. godz. 17 odbędzie się prezentacja pojazdów oraz wybór najoryginalniejszego z nich.

Zaplanowane są również konkursy, m.in. wiedzy o czasach PRL ph. „Kiedyś to było” oraz na najciekawszy strój pn. „Moda czasów PRL”. Na zwycięzców czekają nagrody. Będą też wystawki tematyczne i strefa zabaw dla dzieci ph. „Zabawy jak dawniej”.

Na głównej scenie (tomaszowskie błonia) w programie „Z winylowej płyty” wystąpią wokaliści z Miejskiego Centrum Kultury przygotowani przez Beatę Niedzielską.

Piknik Organizacji Pozarządowych „Lokalni Niebanalni” zakończy koncert zespołu Lady Pank” (więcej informacji o atrakcjach podczas pikniku znaleźć można na stronie: www.tomaszow-maz.pl).

Źródło: Miejskie Centrum Kultury