„Z Podwórka na Bieżnię”!

Arena Lodowa w Tomaszowie Mazowieckim w imieniu Fundacji Klub Polskiej Lekkiej Atletyki serdecznie zaprasza na spotkanie z gwiazdami lekkiej atletyki w ramach projektu „Z podwórka na bieżnię".

Mistrz Europy Paweł Januszewski i Sebastian Chmara, halowy mistrz świata i halowy mistrz Europy poprowadzą zajęcia i warsztaty 27 października w Arenie Lodowej. Projekt dedykowany do dzieci szkół podstawowych klas IV,V,VI.

O projekcie:
Po raz trzeci w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim odbędzie się cykl warsztatów pod hasłem „Z Podwórka na Bieżnię”. Celem jest upowszechnianie sportu i rekreacji wśród dzieci i młodzieży. Zapraszamy serdecznie do zaangażowania się w to działanie, wszak dzieci to nasza przyszłość! Organizatorem cyklu warsztatów „z Podwórka na Bieżnię” jest Fundacja Klub Polskiej Lekkiej Atletyki.

Przebieg wydarzenia:
Udział w Akcji jest bezpłatny. Kierowana jest do dzieci szkół podstawowych klas IV,V,VI. Akcja prowadzona będzie przez wykwalifikowanych trenerów i instruktorów lekkiej atletyki, dziennikarzy sportowych i organizatorów rekreacji sportowych.

Ramowy program wydarzenia (Część edukacyjna):
1. Przywitanie, przedstawienie założeń programu i Gości
2. Film o Lekkiej Atletyce, najważniejsze wydarzenia i zwycięstwa gwiazd Lekkiej Atletyki
3. Pytania do dzieci (tematyka lekkoatletyczna, odpowiedzi na pytania zawarte w filmie i prezentacji)
Czas trwania około 45-60 minut
Udział: wszystkie dzieci

Część sportowa – oficjalne otwarcie „z Podwórka na Bieżnię”:
1. Zebranie reprezentacji
2. Apel olimpijski
3. Ślubowanie sportowców
4. Uroczyste zapalenie znicza olimpijskiego
5. Ćwiczenia z mistrzem, stacje lekkoatletyczne (ćwiczenia na zaliczenie bez współzawodnictwa):
a. Rzut oszczepem dziecięcym
b. Skok wzwyż
c. Skoki dodane/trójskok
d. Bieg przez płotki
e. Ćwiczenia sprinterskie – start z bloku
f. Refleksomierz
g. Formuła lekkoatletyczna (sprawność)
Udział : wszystkie dzieci 6. Współzawodnictwo szkół – Rywalizacja sztafet Czas trwania: około 3 godzin.
7. Ceremonia dekoracji:
Czas trwania: około 30 minut
Udział: wszystkie dzieci
8. Zakończenie olimpiady

Czas trwania całości około 9:00-13:00
Każde dziecko otrzymuje koszulkę, owoce, wodę.
Wszystkie dzieci po ukończeniu rywalizacji otrzymują pamiątkowy medal oraz dyplom.
Uczestnictwo:
1. Do udziału w Akcji mogą zgłaszać Szkoły Podstawowe klasy od IV do VI 2. Całkowity limit miejsc na każdą lokalizację wynosi 150 uczniów 3. Przeprowadzona zostanie drużynowa rywalizacja dla klas IV,V,VI w biegu sztafetowym na dystansie 200 m (osobno dziewczęta i chłopcy): Klasy IV: 2 dziewczynki + 2 chłopców (1 rezerwowa dziewczynka + 1 rezerwowy chłopiec) Klasy V: 2 dziewczynki + 2 chłopców (1 rezerwowa dziewczynka + 1 rezerwowy chłopiec) Klasy VI: 2 dziewczynki + 2 chłopców (1 rezerwowa dziewczynka + 1 rezerwowy chłopiec)

Zgłoszenia: 1. Szkoły dokonują zgłoszeń elektronicznych na adres: fudacja@klub-pla.pl
2. Szkoła może zgłosić jedną pełną reprezentację (tj. 12 osób + 6 rezerwowych)