• Data opublikowania: 2016-05-12

XXIX Tomaszowskie Forum Trzeźwości „Wolni & aktywni”. Wystąpi m.in. Hanna Śleszyńska i Kraków Street Band

Tomaszowskie Forum Trzeźwości odbędzie się w naszym mieście już po raz XXIX. W tym roku Forum rozpoczyna się 16 maja i potrwa do 22 maja. W ramach tomaszowskiego tygodnia trzeźwości zaplanowano szereg spotkań, warsztatów, spektakli profilaktycznych oraz atrakcji takich jak: wieczór poetycki osób ze stowarzyszeń abstynenckich i grup trzeźwościowych, mecz z udziałem reprezentacji abstynentów województwa łódzkiego oraz pracowników Urzędu Miasta, recital Hanny Śleszyńskiej oraz piknik w Parku Miejskim „Solidarność” podczas, którego odbędzie się Tomaszowski Bieg Trzeźwości oraz koncert zespołu „Kraków Street Band”.

Organizatorami Tomaszowskiego Forum Trzeźwości są: Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego, Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Stowarzyszenie Abstynenckie „AZYL”, Stowarzyszenie Klubu Wzajemnej Pomocy „ALA”, Fundacja „Arka Nadziei”, Społeczność Chrześcijańska „TOMY” oraz Jednostka Strzelecka 1002.

Plakat imprezy

16 maja poniedziałek:

• 17:00-18:30 - wieczór poetycki osób ze stowarzyszeń abstynenckich i grup trzeźwościowych

miejsce: Miejskie Centrum Kultury przy Placu Kościuszki 18

17 maja wtorek:

• 10:30-14:00 – warsztaty profilaktyczne „Masz jedno życie powtórki nie będzie” w ramach projektu Rappedagogia dla klas III z Gimnazjum Nr 3 i Gimnazjum Nr 4

miejsce: siedziby Szkół

• 12:50-14:25 warsztaty profilaktyczne ” Tylko słabi gracze biorą dopalacze”

miejsce: Gimnazjum TOMASZ

• 18:00-19:00 – Msza Święta w Kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przy ulicy J. Słowackiego 13/19
  • 19:00 – warsztaty z zakresu uzależnień pt. „Fakty i mity” prowadząca: Katarzyna Sikora

miejsce: Kawiarnia „i Cafe” przy ulicy Jerozolimskiej 1E

18 maja środa:

• 10:00-13:30 – warsztaty profilaktyczne „Masz jedno życie powtórki nie będzie” w ramach projektu Rappedagogia dla klas III z Gimnazjum nr 6 i Gimnazjum Nr 8

miejsce: siedziby Szkół

• 10:00-11:00 - spotkanie z pedagogami szkolnymi

miejsce: Stowarzyszenie Klubu Wzajemnej Pomocy ALA ul. Św. Antoniego 55

• 10:50-12:30 - warsztaty profilaktyczne „Tylko słabi gracze biorą dopalacze”

miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 przy ulicy Strefowej 9

19 maja czwartek:

• 11:00-11:45 – spektakl profilaktyczny pt. „Droga do nikąd” w wykonaniu Młodzieżowego Teatru ds. Ciężkich skierowany do klas III gimnazjum scenariusz
    i reżyseria Janusz Dziubałtowski

miejsce: Ośrodek Kultury TKACZ ul. Niebrowska 50

• 9:55-11:40 - warsztaty profilaktyczne „Tylko słabi gracze biorą dopalacze”

miejsce: Gimnazjum Nr 7

• 17:00 – mecz z udziałem reprezentacji abstynentów województwa łódzkiego oraz pracowników Urzędu Miasta

miejsce: boisko Lechii przy ulicy Nowowiejskiej 9/27

20 maja piątek:

• 10:50-12:40 - warsztaty profilaktyczne „ Tylko słabi gracze biorą dopalacze”

miejsce: Zasadnicza Szkoła Zawodowa przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczy ul. Majowa 1/13

• 17:00-17:30 – występ Grupy Poetycko-Muzycznej „Na Trzeźwo”

miejsce: sala Kina „Włókniarz” przy ulicy I. Mościckiego 6

• 17:30-18:30 – recital Hanny Śleszyńskiej

miejsce: sala Kina „Włókniarz” przy ulicy I. Mościckiego 6

21 maja sobota:

• 9:00-16:00 - warsztaty teatralne

miejsce: siedziba Zespołu Szkół Nr 4 przy ulicy T. Ostrowskiego 14

• 18:00 - otwarty meeting

miejsce: siedziba Szkoły Podstawowej Nr 14 przy ulicy J. Słowackiego 32/42

• 20:00 - bal abstynencki z udziałem Zespołu „Puls”

miejsce: siedziba Szkoły Podstawowej Nr 14 przy ulicy J. Słowackiego 32/42

22 maja niedziela Piknik:

• 15:00-16:00 – bieg trzeźwości

miejsce: Park Miejski „Solidarność”

• 16:00-16:10 – prezentacja działalności Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

• 16:00-17:00 - spektakl interaktywny

• 16:00 – prezentacja działalności Jednostki Strzeleckiej 1002

miejsce: Park Miejski „Solidarność”

• 17:00-18:00 - koncert zespołu „Kraków Street Band”

dodatkowo:

• dmuchańce i wata cukrowa;
  • konsultacje sportowe z TKKF;
  • pokaz alkogogli z udziałem Komendy Powiatowej Policji.