XL sesja Rady Miejskiej [WIDEO]

Porządek obrad:
1.    Otwarcie sesji i powitanie zebranych.
2.    Przedstawienie porządku obrad XL sesji Rady Miejskiej.
3.    Przyjęcie protokołów z XXXVIII sesji Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego z dnia 21 grudnia 2016 roku oraz z XXXIX nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego z dnia 5 stycznia 2017 roku.
4.    Wręczenie podziękowań Radnym Młodzieżowej Rady Miasta Tomaszowa Mazowieckiego w związku z zakończeniem kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.
5.    Podjęcie uchwały w sprawie dokonania zmian w „Budżecie Miasta Tomaszowa Mazowieckiego na rok 2017” wraz z autopoprawką.
6.    Podjęcie uchwały o zmianie Uchwały Nr XXXVIII/342/2016 Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego z dnia 21 grudnia 2016 r. w sprawie uchwalenia „Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Tomaszowa Mazowieckiego
na lata 2017 – 2030”.
7.    Podjęcie uchwały w sprawie utworzenia przez Gminę Miasto Tomaszów Mazowiecki jednoosobowej spółki pod firmą „Tomaszowskie Centrum Sportu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością” i powierzenia Spółce zadań własnych Gminy.
8.    Podjęcie uchwały w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych
i gimnazjów, prowadzonych przez Gminę – Miasto Tomaszów Mazowiecki,
do nowego ustroju szkolnego.
9.    Podjęcie uchwały w sprawie określenia kryteriów stosowanych
w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, prowadzonych przez Gminę – Miasto Tomaszów Mazowiecki.
10.    Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy części nieruchomości położonej w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. Kępa nr 2/4.
11.    Podjęcie uchwały o zmianie uchwały Nr XLII/399/2013 Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego w sprawie „Wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Miasto Tomaszów Mazowiecki na lata 2014 – 2018”.
12.    Podjęcie uchwały w sprawie powołania przedstawicieli Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego do prac w Komisji do spraw przyznawania okresowych stypendiów sportowych Gminy Miasto Tomaszów Mazowiecki dla zawodników osiągających wysokie wyniki w rywalizacji sportowej.
13.    Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XXXVII/337/2016 Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego z dnia 7 grudnia 2016 r. w sprawie przyjęcia programu Rewitalizacji miasta Tomaszowa Mazowieckiego na lata 2016 – 2020 z perspektywą do 2023.
14.    Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Miejskiego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2017 – 2020.
15.    Sprawozdanie z Miejskiego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie
oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2014 – 2016 za 2016 rok.
16.    Podjęcie uchwały o zmianie uchwały w sprawie ustalenia trybu udzielania
i rozliczania dotacji dla publicznych i niepublicznych jednostek oświatowych oraz zakresu i trybu kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystania.
17.    Podjęcie uchwały w sprawie wspólnej realizacji projektu partnerskiego
pn. „Podnoszenie jakości zasobów turystycznych Doliny Rzeki Pilicy poprzez rozwój infrastruktury rekreacyjno – wypoczynkowej”.
18.    Informacja na temat realizacji planów pracy stałych komisji Rady Miejskiej
w 2016 roku.
19.    Informacja o działalności Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego w 2016 roku.
20.    Informacja o działalności Prezydenta Miasta w okresie między sesjami
oraz z wykonania uchwał podjętych na poprzedniej sesji.
21.    Informacja o działalności Przewodniczącego Rady Miejskiej
i Wiceprzewodniczących w okresie między sesjami.
22.    Interpelacje i wnioski radnych.
23.    Korespondencja i sprawy różne.
24.    Zamknięcie obrad XL sesji Rady Miejskiej.