XIV Tomaszowskie Zawody Matematyczne

18 maja w Szkole Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków odbyły się XIV Tomaszowskie Zawody Matematyczne „Z matematyką za pan brat”.

Zdjęcie uczestników konkursu matematycznego

W zawodach uczestniczyli uczniowie klas szóstych szkół podstawowych. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, przystąpiło do niego aż 33 uczniów z 15 szkół powiatu tomaszowskiego. Uczestnicy rozwiązywali test wielokrotnego wyboru i zadania otwarte, w których podawali pełne rozwiązanie.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Maciej Pietrzyk uczeń Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych 1863r. w Lubochni

II miejsce – Miłosz Dominiak uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Żelechlinku

III miejsce – Szymon Kuźba uczeń Szkoły Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków w Tomaszowie Maz.

Komisja  Konkursowa przyznała również wyróżnienia następującym uczestnikom:

Antoniemu Stacheckiemu uczniowi Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Budziszewicach oraz  Miłoszowi Sękowi i Huberowi Janowskiemu uczniom Szkoły Podstawowej TOMEK.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe w postaci książek i gier, a każdy uczestnik konkursu dyplom i drobny upominek.

Zawody stały się także wspaniałym wydarzeniem podczas którego w miłej atmosferze przy słodkim poczęstunku uczniowie i nauczyciele matematyki mogli porozmawiać i podzielić się doświadczeniami.

Źródło: Szkoła Podstawowa nr 10