Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Wystawa „Od Muzyki do grafiki...” w Galerii w Ratuszu

W „Galerii w Ratuszu” zlokalizowanej w budynku Urzędu Miasta obejrzeć można wystawę prac znanego tomaszowskiego twórcy Mariana Matuszewskiego zatytułowaną „Od muzyki do plastyki”, w której artysta nawiązuje do swoich zainteresowań muzycznych i plastycznych. Wystawa składa się z cyklu grafik druku wypukłego oraz płaskiego i tematycznie nawiązuje do zbliżającej się czwartej edycji tomaszowskiego „Love Polish Jazz Festival”.

 Zdjęcie artysty Matuszewskiego na tle wystawy

 Zainteresowania muzyczne twórcy prac sięgają lat młodości, kiedy to jako dziesięcioletni chłopiec rozpoczął edukację muzyczną w Państwowym Ognisku Muzycznym w klasie akordeonu, którą później kontynuował jako członek zespołów młodzieżowych i orkiestr dętych.

 

Wystawa prezentuje ułamek z dorobku artystycznego Mariana Matuszewskiego i jest kontynuacją prezentowanych już w Urzędzie Miasta prac graficznych tomaszowskiego twórcy.

 

Marian Matuszewski jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi, Wydziału Grafiki i Malarstwa, specjalność grafika artystyczna. To wszechstronny artysta, zainteresowany nie tylko malarstwem i grafiką, ale także fotografią. W wolnych chwilach pisze też wiersze, które zebrał w tomiku zatytułowanym „Biegnę”. Jest autorem ok. 1000 prac plastycznych, w tym 500 obrazów olejnych oraz unikatowych prac sztuki współczesnej, grafik, plakatów, monotypii i murali. Swoje prace prezentował na licznych wystawach i plenerach malarskich, m.in. w Galerii na Piętrze ZPAP – Łódź, Muzeach Regionalnych w Radomsku i w Zgierzu, Galerii w Trzyńcu w Czechach i Centrum Kultury w Busko-Zdroju. Laureat nagród i wyróżnień w konkursach plastycznych i biennalach malarskich.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij