Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Wystawa „Folk Fashion Show 2021”

W tomaszowskim muzeum od 10 do 29 sierpnia 2021 r. eksponowana jest wystawa pt. „Folk Fashion Show 2021”. To nietypowa prezentacja ludowych strojów regionalnych. Wystawa jest efektem sesji zdjęciowej wykonanej w ramach projektu pod tym samym tytułem, którego głównym celem było upowszechnienie wiedzy o stroju ludowym – elemencie lokalnego, materialnego dziedzictwa kulturowego oraz aktywizacja mieszkańców z małych miejscowości do podejmowania działań na rzecz trwałości tradycji.

Autorem zdjęć jest Tomasz Jóźwik, opracowanie merytoryczne i dobór strojów - etnograf Alicja Woźniak, koordynator projektu – Joanna Seliga. Stroje prezentowane na wystawie pochodzą ze zbiorów Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim oraz od osób prywatnych. W rolę modeli wcielili się mieszkańcy Bukowca Opoczyńskiego, Czarnocina, Będkowa, Sierzchowa, Lubochni oraz członkowie Formacji „Step by Step".

Więcej informacji o projekcie i wystawie: https://www.facebook.com/muzeumtomaszowmazInne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij