Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Wysokie zwycięstwo Lechii w Zambrowie

Lechia Tomaszów Mazowiecki pokonała w Zambrowie tamtejszą Olimpię 4:2. Gole dla tomaszowian zdobyli: Kamil Szymczak, Jakub Rozwandowicz i dwa Marcin Mirecki.

FOTO

W 8. minucie meczu Kamil Szymczak znakomicie zagrał piłkę do Marcina Mireckiego, a ten wbiegł w pole karne i  posłał piłkę do siaki po nogami golkipera Olimpii. W 24. minucie wychowanek Lechii dołożył drugiego gola. Szymczak wykorzystał błąd gospodarzy i z około 25 metrów posłał futbolówkę do pustej siatki. Trzynaście minut później Olimpia zdobyła kontaktową bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę do siatki wpakował Mateusz Butkiewicz. W odpowiedzi kolejnego gola zdobył Marcin Mirecki. W 44. minucie wynik podwyższył Jakub Rozwandowicz, po akcji sam na sam z bramkarzem. W drugiej części meczu samobójcze trafienie zaliczył Paweł Magdoń. Więcej goli już nie padło.

Po dwóch kolejkach Lechia zajmuje pozycję lidera tabeli III ligi. W następnej serii meczów zmierzy się na własnym stadionie z Huraganem Morąg (20 sierpnia, godz. 11).

Olimpia Zambrów - Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:4 (1:4)

Bramki: 37. Mateusz Butkiewicz, 66. Paweł Magdoń (s) – 8. i 38. Marcin Mirecki, 24. Kamil Szymczak, 44. Jakub Rozwandowicz