Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2015-10-23

W szkołach pojawią się… fontanny

Fontanny wody pitnej już wkrótce staną w tomaszowskich szkołach. Na początek, w ramach pilotażu, zainstalowane zostaną dwa dystrybutory w Zespole Szkół nr 4 na Niebrowie, w skład której wchodzi Szkoła Podstawowa nr 10 i Gimnazjum nr 4. Akcję zainicjował Zakład Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej oraz wiceprezydent Tomaszowa Zofia Szymańska, której podlegają miejskie placówki.

Dostęp do wody pitnej ze "źródełek" przyniesie oszczędności rodzicom, którzy nie będą już musieli kupować do szkoły swoim pociechom napojów lub wody butelkowanej.

Propagowanie picia czystej wody zamiast słodkich napojów gazowanych będzie miało korzystny wpływ na zdrowie najmłodszego pokolenia tomaszowian i zwalczanie otyłości wśród dzieci i młodzieży mówi Zofia Szymańska wiceprezydent Tomaszowa.
Woda z tomaszowskich wodociągów jak zapewnia wiceprezes ZGWK Tomasz Wenecki jest bardzo dobrej jakości, a jej smak poprawią jeszcze specjalistyczne filtry w fontannach.Takie urządzenia to bardzo ekologiczne rozwiązanie, które pozwoli nam lepiej chronić środowisko podkreśla wiceprezes. Podobne rozwiązania funkcjonują już w wielu miastach w Polsce.

Ze względu na koszty projekt będzie realizowany jako zadanie wieloletnie. Montażowi urządzeń będą towarzyszyć działania edukacyjne. ZGWK zamierza przeprowadzać w szkołach prelekcje promujące ekologię, a także konkursy na ten temat.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij