Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

VIII Powiatowy Konkurs Recytacji Poezji w Języku Angielskim rozstrzygnięty

VIII Powiatowy Konkurs Recytacji Poezji w Języku Angielskim odbył się 22 kwietnia 2016 r. w gościnnych progach Ośrodka Kultury TKACZ.  Organizatorzy zaprosili do udziału 32 placówki. Do konkursu przystąpili uczniowie ze szkół publicznych i niepublicznych terenu Powiatu Tomaszowskiego. Łącznie udział wzięło 18 placówek, 10 z Tomaszowa i 8 z powiatu.

Zdjęcie laureatów

Uczniowie zostali przygotowani przez 24 nauczycieli języka angielskiego. Recytatorzy prezentowali jeden dłuższy wiersz lub dwa krótsze wiersze w języku angielskim. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach wiekowych. Recytacje oceniało Jury w składzie: Małgorzata Zysiak – nauczycielka języka angielskiego w Gimnazjum nr 3, Klaudia Grałek – lektorka języka angielskiego w Bingo School, Anna Płocka – sponsor konkursu, Marcin Wilk – konsultant wydawnictwa Oxford University Press, Stephanie Guźda – Fundacja PROEM, Kaitlyn Steinkamp – Fundacja PROEM. Jury obradowało po prezentacji danej kategorii wiekowej, a uczestnicy w tym czasie mieli zorganizowane dodatkowe atrakcje: poczęstunek ufundowany przez rodziców uczniów klas 1 – 3 Szkoły Podstawowej nr 12, występy taneczno – wokalne uczniów SP 12 przygotowane przez panie: Monikę Bińczyk, Renatę Hajduk oraz Agnieszkę Promińską, rozdanie nagród za udział wszystkim uczestnikom.

 

Jury przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

 

Kategoria klas 1 – 2:

I miejsce: Oliwier Kwiatkowski Studio Helen Doron

II miejsce: Piotr Walasik Szkoła Podstawowa nr 8

III miejsce: Wiktoria Jankowska Szkoła Podstawowa nr 8

Wyróżnienie: Amelia Chachuła Szkoła Podstawowa w Królowej Woli

Wyróżnienie: JuliaMyszka Szkoła Podstawowa nr 8

 

Kategoria klas 3 – 4:

I miejsce: Nikola Dębowska Szkoła Podstawowa nr 14

II miejsce: Maja Biernacki Szkoła Podstawowa nr 12

III miejsce: Iga Lewandowska Szkoła Podstawowa nr 12

Wyróżnienie: Szymon Kuźba Szkoła Podstawowa nr 10

Wyróżnienie: Mateusz Habiera Szkoła Podstawowa nr 13

 

Kategoria klas 5 – 6:

I miejsce: Kacper Mazurek Szkoła Podstawowa w Zawadzie

II miejsce: Julia Sadłowska Szkoła Podstawowa w Brzustowie

III miejsce: Małgorzata Jedyk Szkoła Podstawowa nr 12

Wyróżnienie: Rita Wiśniewska Szkoła Podstawowa nr 1

Wyróżnienie: Julia Sikora Szkoła Podstawowa nr 1

 

Konkurs miał na celu popularyzować poezję w języku angielskim oraz rozwijać poczucie estetyki, co udało się osiągnąć dzięki prezentacji ponad 40 wierszy przez 42 uczestników (niektórzy uczestnicy mówili 2 wiersze, a w niektórych przypadkach te same wiersze recytowali różni uczniowie). Konkurs jak i przygotowania do niego wspierały i rozwijały zainteresowania uczniów zdolnych. Pomysłodawczynią i koordynatorką Konkursu jest Agnieszka Promińska – nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 12 oraz lektorka w Bingo School, z którą w tym roku współpracowała Renata Hajduk – nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 12.

Organizatorami Konkursu są Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jana Pawła II w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim oraz Prywatna Szkoła Językowa Bingo School.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij