Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Upamiętniliśmy 101. rocznicę Bitwy Warszawskiej

W niedzielę, 15 sierpnia, obchodziliśmy 101. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Z tej okazji kwiaty przed tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kaplicy Pamięci Narodowej oraz przed Grobem Nieznanego Żołnierza na terenie kościoła pw. NMP Królowej Polski przy ul. Słowackiego złożyła delegacja władz miasta na czele z prezydentem Marcinem Witko.

Składanie (w asyście Kompanii Honorowe z 25 BKP) przez obecne na uroczystości delegacje symbolicznych wiązanek kwiatów w Miejscach Pamięci Narodowej poprzedziła uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny i żołnierzy Wojska Polskiego.

Bitwa Warszawska rozegrała się od 13 do 15 sierpnia 1920 r. na przedpolach Warszawy. Była przełomową, zwycięską batalią wojny polsko-bolszewickiej. Nazwana mianem „Cudu nad Wisłą” została uznana przez historyków za osiemnastą bitwę, która miała decydujący wpływ na losy świata. Spowodowała zachowanie przez Polskę niepodległości i uratowanie Europy przed bolszewizmem.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij