Uczniowie tomaszowskich szkół rozpoczęli wakacje

Choć ten rok szkolny z powodu koronawirusa SARS-CoV-2 był inny niż wszystkie dotychczasowe, to jedno się nie zmieniło. Od poniedziałku, 29 czerwca 4616 uczniów tomaszowskich szkół podstawowych rozpocznie wakacyjny odpoczynek. Ze swoimi kolegami, wychowawcami i nauczycielami po raz ostatni spotkało się 507 ósmoklasistów. Zakończenie roku szkolnego w miejskich placówkach odbyło się w piątek, 26 czerwca w ścisłym reżimie sanitarnym.

List prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego do pracowników oświaty, uczniów i ich rodziców z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020

Szanowni Państwo,
                                                                                                                                                                              Dyrektorzy, Nauczyciele,
                                                                                                                                                                              Pracownicy Oświaty,
                                                                                                                                                                              Drodzy Uczniowie i Rodzice

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020 pragnę serdecznie pogratulować i złożyć życzenia wszelkiej pomyślności pracownikom tomaszowskiej oświaty, uczniom i rodzicom.

Drodzy Uczniowie,

to rok, który przyniósł wiele radości, jak również niepokoju
i niepewności. Zmierzyliście się z nową rzeczywistością wywołaną pandemią COVID-19. Nauka przebiegała w warunkach wyjątkowych. Wspólnie
z nauczycielami podjęliście trud pracy zdalnej. Wierzę, że osiągnięte wyniki
i zdobyte doświadczenie pozwolą Wam w przyszłości pokonać jeszcze trudniejsze wyzwania. Życzę Wam wspaniałego wypoczynku, wielu wakacyjnych przygód i zapału, gdy z nowymi siłami będziecie wracać do szkół.

Drodzy Rodzice,

to także i dla Was był czas wyjątkowy i trudny. Wasze wsparcie
i troska zadecydowały, że mimo wszystko proces edukacyjny dzieci mógł przebiegać bez większych przeszkód. Nie byłoby to możliwe bez Waszego zaangażowania, które charakteryzowało się szczególną uwagą nakierowaną na sukces edukacyjny Waszych pociech.

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele i Wychowawcy, Pracownicy tomaszowskiej oświaty,

to był szczególnie wymagający rok dla tomaszowskiej oświaty. Lecz jednocześnie był to egzamin dla nas wszystkich. Myślę, że wspólnymi siłami udało się nam go zdać.

Dziękując za codzienną pracę dydaktyczną, wychowawczą
i administracyjną, życzę zdrowych, radosnych, słonecznych oraz bezpiecznych wakacji.

Szanowni Państwo,

sytuacja z COVID-19 również dla nas jest niecodzienna i trudna. Chcę jednak zapewnić, że zawsze dobro dzieci oraz troska o jak najlepszą jakość edukacji są dla mnie najważniejsze. Zrobię wszystko, żebyśmy jak najszybciej, mocniejsi, wyszli z tej sytuacji. Stawka jest bowiem bardzo wysoka – przyszłość i rozwój naszego miasta, Tomaszowa Mazowieckiego.

Marcin Witko

Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego