Uczniowie SP 1 jadą na Mistrzostwa Europy

Uczniowie SP nr 1 zakwalifikowali się do Mistrzostw Europy podczas Ogólnopolskich Zawodów Dzieci w Łyżwiarstwie Szybkim w Sanoku. Dwójka uczniów tej szkoły będzie reprezentować tam Polskę.

Zdjęcie młodych sportowców

18-19 luty 2017 r. w Sanoku odbyły się zawody z cyklu Ogólnopolskich Zawodów Dzieci w Łyżwiarstwie Szybkim, które były jednocześnie imprezą podsumowującą zmagania dzieci w roku szkolnym 2016/2017. Na starcie imprezy nie mogło zabraknąć uczniów reprezentujących Szkołę Podstawową

nr 1. Reprezentacja szkoły liczyła dziewięć osób (Zdralewicz Dominika, Smejda Iga, Adamowicz Olimpia, Abratkiewicz Kacper, Balczerczyk Dawid, Pluta Antoni, Korneluk Artur, Wojtakowski Szymon, Ciesielski Tobiasz). Nasi zawodnicy zdobyli wiele cennych miejsc.

Najważniejsze, I miejsce, zdobył w kategorii 12 lat Kacper Abratkiewicz, II miejsce Szymon Wojtakowski, IV Dawid Balczerczyk, VI Antoni Pluta, VII Tobiasz Ciesielski – wszyscy w kategorii 12 lat.

W kategorii 11 lat wśród dziewcząt Iga Smejda wywalczyła III miejsce. Na zawodach rozgrywane były również sztafety. W kategorii 11-12 lat chłopców sztafeta w składzie Balczerczyk, Ciesielski  i Pluta zajęła I miejsce. W kategorii chłopców 13-14 lat sztafeta w składzie z Kacprem Abratkiewiczem również zdobyła złote medale.

Zawody w Sanoku były jednocześnie kwalifikacjami na Mistrzostwa Europy Dzieci w Łyżwiarstwie Szybkim, które odbywają się zawsze na torze lodowym w holenderskim Heerenveen. Kacper Abratkiewicz wygrywając w swojej kategorii wiekowej zakwalifikował się do reprezentacji Polski. Organizatorzy w tym roku pozwolili na start dodatkowego zawodnika w tej kategorii wiekowej, co dało możliwość startu również Szymonowi Wojtakowskiemu. Trenerami i opiekunami w/w dzieci są Anna Ciszewska I Rafał Ślusarski, prowadzący zajęcia w klasach sportowych w naszej szkole.