Trzy punkty z Aleksandrowa Łódzkiego

Piłkarze III-ligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki pokonali 3:2 w Aleksandrowie Łódzkim tamtejszy Sokół. Bramki dla tomaszowian zdobyli: Wiktor Żytek, Marcin Mirecki i Mateusz Broź.

Lechia

Lechia, w porównaniu z pierwszym meczem w tym sezonie, przystąpiła do pojedynku z Sokołem z trzema zmianami w składzie. Na boisku od pierwszych minut zagrał Grejber, Żytek oraz Jakuba Rozwandowicz.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 11 minucie rozwiązali worek z bramkami. Na listę strzelców wpisał się Dawid Przezak. Lechia zdołała odpowiedzieć dopiero w drugiej części meczu, mimo że jeszcze w pierwszej odsłonie stworzyła sobie bramkowe akcje. Niestety w poczynaniach tomaszowian brakowało skuteczności. Po przerwie, w polu karnym został sfaulowany Marcin Mirecki.  „Jedenastkę” na gola zamienił  Wiktor Żytek. W 65 minucie, świetnym uderzeniem tuż pod poprzeczką bramki rywali popisał się Mirecki i tym samym dał swojemu zespołowi prowadzenie. Na 15 minut przed końcem spotkania tomaszowianie dołożyli kolejne trafienie. W polu karnym futbolówkę otrzymał Mateusz Broź i z bliskiej odległości pokonał golkipera Sokoła. Gospodarze w 90 minucie meczu zdołali zdobyć drugą bramkę, ale szala zwycięstwa została jednak po stronie przyjezdnych.

Jest to pierwsze zwycięstwo Lechii w obecnym sezonie. W kolejnej serii meczów Lechia zagra przy świetle własnej publiczności z drużyną Świtu Nowy Dwór Mazowiecki (21 sierpnia, o godz. 11).

Sokół Aleksandrów – Lechia Tomaszów 2:3 (1:0)
Bramki:  Dawid Przezak 11, 90 - Wiktor Żytek 51 (k), Marcin Mirecki 64, Mateusz Broź 74
Skład Lechii: Grejber – Wolski, Magdoń, Cyran, Widejko – Kolasa (84.Miarka), Żytek, Szymczak, Mirecki, Rozwandowicz (46.Muniz Cruz) – Broź