Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2015-10-23

Tomaszowskie szkoły najlepsze w Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa

20 października w Zespole Szkół nr 8 odbyła się dziesiąta edycja Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa. W zawodach rywalizowało 13 dwuosobowych drużyn. Tomaszów reprezentowały Szkoły Podstawowe nr 1, 12, 10, 6, 8.

Reprezentacje szkół zostały wcześniej wyłonione w eliminacjach wewnątrzszkolnych. Konkurs rozpoczęto rywalizacją sportową. Dzieci miały do pokonania tor przeszkód, podobny do tego na jakim rywalizują kandydaci do służby w policji. Test sprawnościowy składał się z ośmiu elementów, które drugoklasiści musieli jak najszybciej pokonać. Najpierw bieg slalomem, potem przewrót w przód, przenoszenie piłki lekarskiej, bieg po przeszkodach (za te służyły ustawione równolegle ławki), następnie rzucanie piłkami do koszykówki, pięć brzuszków, skok przez skrzynię i na koniec wymaganego toru pięć rund biegu po odcinku 5 metrów.

Kolejnym etapem konkursu był test z wiedzy o bezpieczeństwie, złożony z 15 pytań, rozwiązywany drużynowo. Zagadnienia poruszone w tej części rywalizacji dotyczyły znajomości podstawowych przepisów ruchu drogowego i bezpiecznego zachowania w codziennych sytuacjach życiowych np. przy spotkaniu z nieznajomym.

Uzyskane na torze przeszkód czasy zawodników każdej drużyny sumowano i po doliczeniu do nich punktów z testu z wiedzy powstała klasyfikacja ogólna. Organizatorzy - Zespół ds. Nieletnich i Patologii tomaszowskiej komendy policji, ustalili ostateczny wynik.

Kolejny raz najlepsi okazali się reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 1 w Tomaszowie Maz. - Amelia Wągrocka i Jakub Szymański. Drugie miejsce zajęli Lena Biernacka i Kacper Mizerski ze Szkoły Podstawowej nr 10, a trzecie Patrycja Rzeźnik i Filip Domagała ze Szkoły Podstawowej nr 6.

Amelia Wągrocka i Jakub Szymański będą reprezentować powiat tomaszowski na zawodach wojewódzkich, które odbędą się 20 listopada w Łodzi. Zwycięska para otrzymała rowery górskie, laureaci drugiego miejsca kaski rowerowe, a zdobywcy trzeciego miejsca plecaki.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali okolicznościowe dyplomy, piłki, drobne upominki oraz elementy odblaskowe.

Dodajmy, że w przerwie między etapami konkursu dzieci mogły zdobyć dodatkową widzę na temat bezpieczeństwa - Magdalena Olech z tomaszowskiego KRUS-u omówiła z dziećmi zasady bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym i domowym. Ta dodatkowa atrakcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci - zdobytą wiedzę nagrodzono dodatkowymi upominkami.

Amelia Wągrocka i Jakub Szymański - zwycięzcy X edycji konkursu Policyjna Akademia BezpieczeństwaTa strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij