Tomaszowscy lekkoatleci w finałach OOM

28 maja na stadionie AZS Łódź młodzi lekkoatleci z MKS Tomaszów Mazowiecki walczyli w Wojewódzkiej Lidze Młodzików.

Bardzo dobrze zaprezentowała się Nina Staruch pchając kulą na odległość 13,69m R.Ż. Ten wynik ponownie pozwolił jej wrócić na czoło tabel krajowych, również w rzucie dyskiem do niej należy najlepszy wynik w sezonie (42,67m). Rekord Polski w tej kategorii wiekowej należy nadal do zawodniczki MKS Tomaszów Maz Izabeli Ogórek (50,52m). Aleksandra Zakrzewska w skoku wzwyż uplasowała się na 2 miejscu z wynikiem 1.41m R.Ż. i skoczyła w dal 4,23m. Maja Pierzchała w biegu na 80m pł. zajęła 3 miejsce z wynikiem 12.60s, a także posiada 3. wynik w Polsce 12.35s. Oliwia Bobrzyk w biegu na 600m 2:05.80s R.Ż., Aleksandra Karpińska rzuciła dyskiem 18,86m R.Ż., pchnęła kulą 5,91m R.Ż.

W Ogólnopolskich Eliminacjach do Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów młodszych wystartowali tomaszowscy juniorzy młodsi. Maksymilian Wróblewski w rzucie oszczepem zajął 2 miejsce 51,60m R.Ż. co pozwoliło mu przesunąć się na 21 miejsce w Polsce, w biegu na 110m pł uzyskał czas 18.58s i skoczył wzwyż 1,61m. Maks w dziesięcioboju zajmuje 13 miejsce w tabelach. Bartłomiej Goździk w rzucie dyskiem zajął 2 miejsce z wynikiem 42,41m, a w tabelach znajduje 7 miejscu (46,54m), kulą pchnął 12,33m. Przybysz Artur zajął 3 miejsce w biegu na 1500m 4:41.83s. Milena Chałupka zajęła 3. miejsce w biegu na 100m pł 16.38s, rzuciła oszczepem 29,51m R.Ż. i skoczyła wzwyż 1,41m. Milena w tabelach jest na 6 miejscu w 7-boju. Julia Bieganowska na 100m pł 18.81s i pchnęła kulą 8,91m.

Zajęcia MKS Tomaszów odbywają się codziennie  w godz. 16.00-19.00 na stadion przy ul. Nowowiejskiej 9/27.