Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Tomaszowscy harcerze w czasie akcji „Znicz”

Jak co roku w dniu Wszystkich Świętych przy tomaszowskich cmentarzach swoją akcję „Znicz” prowadzili harcerze z Hufca ZHP Tomaszów Mazowiecki. Przy cmentarzach znicze sprzedawali m. in. harcerze ze 111 Szczepu „KRES” im. hr. Antoniego Ostrowskiego. Dochód ze sprzedaży zniczy harcerze tradycyjnie przeznaczą na dofinansowanie swoich statutowych działań.

1 listopada harcerze wystawili jednocześnie warty honorowe m.in. pod Obeliskiem - dla uczczenia walki harcerzy w okresie 1914-20 i 1939-45, przy pomniku ku czci żołnierzy 14 Samodzielnej Brygady Artylerii Przeciwpancernej poległych w walkach nad Odrą i Nysą Łużycką, a także przy Krzyżu Katyńskim na Cmentarzu Wojennym. Koordynatorką wart była samarytanka Karolina Sidorowicz, natomiast komendant hufca - przewodnik Jakub Reczulski zapalił znicze pod miejscami pamięci.

Akcja „Znicz” jest organizowana co roku, aby w okresie Dnia Zadusznych oraz Wszystkich Świętych pamiętać nie tylko o swoich bliskich, ale również o harcerkach i harcerzach oraz postaciach ważnych dla historii naszej Ojczyzny, którzy odeszli na wieczną wartę.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij