Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Tomaszowianki na podsumowaniu „Lipy 2016”

Tomaszowianki, miłośniczki słowa pisanego, 21 października br. wzięły udział w uroczystym podsumowaniu XX Ogólnopolskiego i XXXIV Wojewódzkiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej „Lipa 2016” pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej. Izabela Rudzka, rozwijająca swój talent pisarski w Dzielnicowym Ośrodku Kultury, filii Miejskiego Centrum Kultury została laureatką jubileuszowej edycji przeglądu, który jest jednym z ważniejszych w Polsce konkursów kultywujących tradycję pisania poezji i prozy wśród najmłodszych. Podczas finału w sali Spółdzielczego Centrum Kultury „Best” w Bielsku-Białej towarzyszyła młodej poetce Anna Zieja, opiekunka Klubu Przyjaciół Literatury, która zgłosiła wiersze Izy do tegorocznej „Lipy”.

Anna Zieja oraz Izabela Rudzika na podsumowaniu "Lipy"

Konkurs był ogłoszony przed kilkoma miesiącami. Jego uczestnicy mogli wybrać dowolny gatunek twórczości literackiej: wiersz, wypracowanie, esej, opowiadanie itd. na dowolny temat. Jury w składzie: Tomasz Jastrun – przewodniczący, Jan Picheta, Juliusz Wątroba oraz Irena Edelman – sekretarz doceniło wiersz jedenastolatki pt. „Kobieta przedsiębiorcza”. Oceniający, wręczając upominek książkowy tomaszowiance, podkreślili w dedykacji, że nagroda przyznana jest za sto wcieleń jednej mamy. Izabela Rudzka otrzymała wyjątkowy „lipowy” katalog z własnym utworem oraz z 99 pracami pozostałych laureatów przeglądu. Organizatorzy od dwudziestu lat podkreślają, że literatura to nie sport, nie ma tu łatwych miar i jednoznacznych wyników, stąd stu równorzędnych zwycięzców. Profesjonalną oprawę muzyczną uroczystości zapewnił Janusz Kohut.

Nie lada przeżyciem był dla wszystkich koncert Czesława Mozila. W drugiej części uroczystości odbyły się warsztaty prowadzone przez jurorów oraz panel dyskusyjny pt. „Czy literatura jest potrzebna?” pod kierunkiem Artura Pałygi, cenionego dramaturga, dawnego Lipowicza.  Dzielnicowy Ośrodek Kultury, filia Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza dzieci, młodzież, dorosłych w każdy wtorek na spotkanie Klubu Przyjaciół Literatury, w którym króluje magia słowa.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij