Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Tomaszów Mazowiecki przyjazny pszczołom! Sprawdź jakie rośliny sadzić

W Tomaszowie prowadzonych będzie szereg działań, które mają pomóc pszczołom. W Polsce występuje ponad 470 gatunków pszczół, z czego aż 222 to gatunki zagrożone wyginięciem! Miasto podpisało w czerwcu deklarację popierającą Manifest Gmin Przyjaznych Pszczołom. Sprawdźcie jakie rośliny sadzić! 

W 2018 roku w naszym mieście dokonano nasadzeń na terenach zielonych należących do gminy roślin przyjaznych pszczołom (Lista roślin przyjaznych pszczołom). We wrześniu prowadzone będą spotkania z pszczelarzem w przedszkolach.

zdjęcie pszczoły 

Rośliny przyjazne pszczołom może zasadzić każdy na swoim podwórku do czego mocno zachęcamy!

 

Najważniejszą rolą pszczół w przyrodzie jest zapylanie roślin. Szacuje się, że dzięki ich pracy powstaje 3/4 światowej produkcji żywności. Zawdzięczamy im aż 4 tys. odmian warzyw i owoców.

W ostatnich latach obserwujemy wyraźny spadek liczebności owadów zapylających. Zdaniem naukowców zjawisko to ma kilka przyczyn, jednak podstawową jest degradacja środowiska naturalnego.

Pliki do pobraniaTa strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij