Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

„Tajniki archiwów rodzinnych”

Czym są archiwa rodzinne i co je stanowi?, dlaczego warto je tworzyć, gromadzić zdjęcia, dokumenty przodków, by w przyszłości przekazać przyszłym pokoleniom? Na te pytania uzyskali odpowiedź uczestnicy spotkania, które obyło się w cyklu "Historie dalekie i bliskie" w Miejskim Centrum Kultury, filii DOK.

Zdjęcie ze spotkania

19 kwietnia, prezentację zatytułowaną "Tajniki archiwów rodzinnych”, przedstawił Maciej Hubka, pracownik Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim. Pan Maciej w tymże archiwum pełni między innymi rolę konsultanta, u którego można uzyskać porady dotyczące prowadzenia rodzinnych zbiorów a także informacje w jaki sposób zabezpieczać archiwalne dokumenty w warunkach domowych.

Jeden z uczestników spotkania, Zygmunt Dziedziński, zaprezentował publiczności część swoich rodzinnych archiwaliów.

Prezentowany temat był wstępem do kolejnego spotkania planowanego wkrótce wspólnie z tomaszowskim oddziałem Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim, które poświęcone będzie dociekaniom genealogicznym i tworzeniu rodzinnych archiwów.

Źródło: Dzielnicowy Ośrodek Kultury

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij