Szkoła Podstawowa nr 12 czeka na młodych siatkarzy

Zgodnie z wieloletnią tradycją w SP nr 12 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim w roku szkolnym 2022/23 będą prowadzone klasy sportowe o profilu piłki siatkowej chłopców i dziewcząt. Rekrutacja trwa do 25 marca.

Oddziały sportowe tworzone są w celu kształcenia uczniów posiadających wysokie predyspozycje i zainteresowania sportowe. Szkolenie specjalistyczne rozpoczyna się od klasy czwartej.

Wieloletnie doświadczenie kadry pedagogicznej placówki przekłada się na liczne sukcesy młodych siatkarzy. W minionym roku szkolnym trenujący w Szkolnym Ośrodku Siatkarskim chłopcy zdobyli tytuł mistrzów woj. łódzkiego w kat. trójek i wicemistrzów w kat. czwórek. Bieżący rok szkolny to kolejne sukcesy: brązowy medal w Ogólnopolskich Mistrzostwach w Minisiatkówce w kat. trójek, tytuł Mistrzów Województwa Łódzkiego w kat. czwórek (rocznik 2009 i młodsi) oraz I m. w Mistrzostwach Województwa w Piłce Siatkowej Chłopców rocznik 2007 i 2008.