Sukcesy uczennic Zespołu Szkół nr 4 w pływaniu

W sobotę 13 maja 2017 r. odbyły się piąte eliminacje ogólnopolskich zawodów pływackich dla dzieci w ramach programu „Od Młodzika do Olimpijczyka” w sezonie 2016/2017.

Na 50 metrowej pływalni olimpijskiej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Księcia Trojdena 2C wystartowali zawodnicy z 93 klubów.

W zawodach doskonale wypadły uczennice Zespołu Szkół nr 4 w Tomaszowie Mazowieckim, pływające w barwach klubu Wiking, Marika Wieczorek i Zuzanna Raszdorf. Marika uplasowała się na 3 miejscu w konkurencji 100m stylem dowolnym z czasem 1:03,67 oraz na 16 miejscu ( na 118 zawodniczek) w konkurencji 100 m stylem grzbietowym.

Zuzanna Raszdorf, po kontuzji, wystartowała w swojej koronnej konkurencji 100m stylem klasycznym i uplasowała się na 9 miejscu z czasem 1:28,36. W konkurencji 50 metrów stylem motylkowym zajęła 14 miejsce.

Swoją świetną formę potwierdziła Zuzia dzień później startując w VI Międzynarodowym Mitingu Pływackim "Szukamy Młodych Talentów" im. Romana Banducha w Herbach k/ Lublińca. Tym razem w konkurencji 100 metrów stylem Klasycznym zajęła 4 miejsce, tuż za podium. Zuzanna Raszdorf od 6 lat trenuje pływanie w klasie pływackiej w Szkole Podstawowej nr 10 w Tomaszowie Mazowieckim. Od dwóch lat na zawodach reprezentuje barwy klubu Wiking.

W Mitingu Pływackim "Szukamy Młodych Talentów" w Herbach k/ Lublińca wystartowała jeszcze jedna młoda zawodniczka ze Szkoły Podstawowej nr 10 im.Tomaszowskich Olimpijczyków pływająca w barwach Wikinga - Łucja Mielnicka, która zajęła 5 miejsce w konkurencji 50 metrów stylem motylkowym.

Gratulujemy sukcesów!