Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Spotkanie z pisarką dla dzieci w MBP

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim 26 kwietnia odbyło się spotkanie z Kingą Langley, autorką powieści dla dzieci ,,Harper i zagubiona wiedza”.

Spotkanie z pisarką przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Dzieci z klas III SP nr 3 i SP nr 11 z zaciekawieniem słuchali opowieści o tym jak powstawała debiutancka książka, skąd autorka czerpała do niej inspiracje, jak rozpoczęła się jej przygoda z pisaniem. Młodzi czytelnicy aktywnie uczestniczyli w dyskusji, zadając liczne pytania. Kinga Langley skierowała do uczniów szczególny przekaz, aby nie bali się marzyć, by zawsze powracali i pamiętali o swoich marzeniach z dzieciństwa oraz dążyli do ich realizacji. Na zakończenie spotkania dzieci miały okazję zakupić książkę i otrzymać autograf wraz z dedykacją autorki. Pisarka zdradziła również, że ma już pomysł na kolejną część o przygodach Harper.

Bohaterką książki „Harper i zagubiona wiedza” jest trzynastoletnia dziewczynka, która za sprawą magicznego wehikułu zostaje przemieniona w złotego orła i przeniesiona do Krainy Ptaków.

Kinga Langley jest dziennikarką, pedagogiem i mecenasem kultury. Absolwentką II Liceum Ogólnokształcącego w Tomaszowie Mazowieckim oraz wydziału zarządzania Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Miłośniczka jogi i ekologicznego jedzenia, dba o przyrodę i jej zasoby, ratuje żółwie na florydzkich plażach oraz wspiera akcje sprzątania oceanów. Poza tym aktywnie nurkuje podczas wypraw do odległych zakątków.

Kinga Langley jest także pomysłodawcą międzynarodowego projektu ,,Biznesowe inspiracje Polek na świecie”, który łączy przedsiębiorcze Polki na emigracji oraz zachęca kobiety i młodych ludzi do prowadzenia własnego biznesu.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij