Siatkarze z „trzynastki” najlepsi w województwie!

Duży sukces sportowy odnieśli chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 13.  Siatkarska reprezentacja tej szkoły prowadzona przez trenera Piotra Jedyka dotarła do finału wojewódzkiego  Szkolnych Igrzysk Sportowych. Do rywalizacji w finale wojewódzkim przystąpiło  sześć ekip: SP 56 Łódź, SP 1 Bełchatów, SP 5 Ozorków, SP 2 Żychlin, SP 6 Zduńska Wola  i  SP 13 Tomaszów. Gospodarzem turnieju finałowego była Łódź.

Siatkarze z „trzynastki” pokazali się z najlepszej strony pokonując  po 2:1 reprezentacje Bełchatowa  i SP Zduńskiej Woli.  W meczu  finałowym  tomaszowianie ograli zespół gospodarzy SP 56 Łódź wygrywając po raz trzeci w tych zawodach w tie-breaku  2:1. Zwyciężając w finale wojewódzkim chłopcy z „trzynastki”  zapewnili sobie awans do Mistrzostw Polski w kategorii szkól podstawowych, które odbędą się w czerwcu w Głuchołazach.

Tytuł  „Mistrzów Województwa” wywalczyli: Marcel Hendzelewski  (kapitan zespołu), Dawid Suski, Krystian Kubiak, Paweł Szczepanik, Bartek Dębiec, Mateusz Gruszka, Oliwier Krawczyk, Wiktor Widera, Adam Kobalczyk i  Kacper Retelewski.

Klasyfikacja końcowa finału wojewódzkiego:

1. SP 13 Tomaszów Maz
  2. SP 56 Łodź