Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2021-03-18

„Samorząd PRO FAMILIA czyli jaki?” debata z udziałem tomaszowskiego samorządu

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej zorganizowało debatę  „Samorząd Pro Familia czyli jaki?”. Do udziału w niej zaproszono Marlenę Maląg Minister Rodziny i Polityki Społecznej, Barbarę Sochę Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Demograficznej, Dorotę Bojemską Przewodniczącą Rady Rodziny, dr Krzysztofa Szwarca demografa i ekonomistę z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, dr Dariusza Cupiała z tato.net Fundacji Cyryla i Metodego, Judytę Kruk ze Związku Dużych Rodzin 3+, Lucjusza Nadbereżnego Prezydenta Stalowej Woli, dr hab. Elżbietę Osewską Prof. Uczelni, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Familiologicznego oraz Marcina Witko, który reprezentował w debacie tomaszowski samorząd.

Temat debaty to wykorzystanie polityki prorodzinnej jako narzędzia do budowania atrakcyjności gminy w oczach jej obecnych i potencjalnych mieszkańców. Wydarzenie jest transmitowane w mediach społecznościowych Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Podczas dyskusji mają się również pojawić następujące tematy:

  • Fakty i mity na temat demografii
  • Czy i jeśli tak to jak ratować sytuację demograficzną?
  • Czy rodzice dostrzegają działania prorodzinne? Czy ich oczekują?
  • Polityka prorodzinna a atrakcyjność miejsca do życia dla rodziny – perspektywa rodziców
  • Co zrobić, aby nie zaprzepaścić potencjału w postaci deklaratywnej „chęci posiadania dzieci”?
  • Wszystkie wymiary polityki prorodzinnej – czym polityka prorodzinna różni się od polityki socjalnej?
  • Polityka prorodzinna – wizja twórców czy realizacja realnych potrzeb mieszkańców?
  • Dobre praktyki – prezentacja przykładów + dyskusja

 Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij