Rodzinne granie dla Niepodległej

Szósta edycja siatkarskiej imprezy dla dzieci i rodziców „Mama, Tata, Ja i siata” odbyła się 9  grudnia w sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego nr 1. Organizatorem tych rodzinnych  zawodów były: KS Lechia oraz UKS „13Joker”. Turniej realizowany był w ramach miejskiego projektu „Mini sport – mega zabawa” współfinansowanego przez Gminę Miasto Tomaszów Mazowiecki. Uczestnicy pamiętali o jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i jeszcze przed pierwszym gwizdkiem w trakcie  pamiątkowej fotografii wyeksponowali barwy narodowe podkreślając również patriotyczny akcent imprezy.

turniej siatkówki

W niedzielny poranek  w sali gimnastycznej I LO spotkało się 20 rodzinnych zespołów (dzieci i rodziców) pasjonatów siatkówki.  Oprócz stałych uczestników turnieju wystartowali również goście z Rawy Mazowieckiej i Bełchatowa. Turniej rozgrywano "parami" w dwóch kategoriach: młodszej ( kl III i IV) oraz starszej ( kl V i VI ). Łącznie na 4 boiskach  do minisiatkówki  rozegrano 80 pojedynków, które pozwoliły wyłonić najlepsze drużyny rodzinne w obu kategoriach.  W młodszej kategorii wiekowej najlepsze okazały się: rodzina Wojtalczyków z SP 12 (mama Katarzyna, tata Artur i syn Dawid), przed drużyną  Pająków z SP 13 ( tata Jarosław i syn Michał ) i rodziną Przybyłkowiczów z SP12 (tata Marcin i syn Jakub). Kategorię starszą wygrała rodzina Panfilów z SP13  (tata Piotr i syn Jakub) przed teamem Gałeckich z Rawy Maz  ( mama Justyna, tata Konrad i syn Gabriel) oraz drużyną Grzybków  z Bełchatowa ( tata Tomasz i syn Filip )  Pełna klasyfikacja turnieju poniżej.

Klasyfikacja  VI-go turnieju siatkówki rodzinnej  „Mama, Tata, Ja i siata”

Kat. starsza ( kl V – VI )

I miejsce – Rodzina Panfilów ( tata Piotr i syn Jakub)  – SP 13 Tomaszów Maz

II miejsce – Rodzina Gałeckich -  ( mama Justyna, tata  Konrad  i syn Gabriel  ) – Rawa Mazowiecka