Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Remis na inaugurację

Piłkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki zremisowali 2:2 z Sokołem Ostróda w 1. kolejce sezonu 2016/2017 rozgrywek III ligi. Obie bramki dla zielono-czerwonych zdobył Mateusz Broź.

Lechia

Podopieczni trenerów Grzegorza Wesołowskiego i Mykoły Dremluka w pierwszej odsłonie razili niedokładnością, co wykorzystali przyjezdni. W 7. minucie spotkania, po akcji duetu Michał Jankowski – Sebastian Pączko, ten drugi z bliskiej odległości pokonał Artura Melona.  Lechia zdołała odpowiedzieć bramką dopiero w drugiej części meczu. W 50. minucie świetnym podaniem w pole karne popisał się Krystian Kolasa. Piłkę otrzymał Mateusz Broź i pewnym strzałem w długi róg pokonał golkipera gości. W 68. Minucie było już 2:1. Kamil Szymczak wysunął piłkę Broziowi, a ten po raz drugi posłał ją do siatki. Sokół doprowadził jednak do remisu. W 77. minucie po faulu w polu karnym arbiter podyktował „jedenastkę” dla gości. Stały fragment gry na gola zamienił Robert Hirsz. Lechia próbowała wyjść na prowadzenie, ale bezskutecznie.

W następnej serii meczów III ligi, Lechia zmierzy się w Aleksandrowie Łódzkim z tamtejszym Sokołem (13 sierpnia, godz. 18).

Lechia Tomaszów – Sokół Ostróda 2:2 (0:1)
Bramki: Mateusz Broź 50, 68 – Sebastian Pączko 7, Robert Hirsz 78(karny)
Lechia: Artur Melon (46’ Patryk Grejber) – Paweł Wolski, Paweł Magdoń, Paweł Szutenberg (46’ Wiktor Żytek), Bartosz Widejko ż – Adam Gołuński (46’ Jardel Cruz ż), Kamil Cyran, Kamil Szymczak, Marcin Mirecki – Krystian Kolasa ż (87’ Patryk Miarka), Mateusz Broź ż.
Sędzia: Kamil Chmielewski (WS Warszawa)