• Data opublikowania: 2016-09-12

Para prezydencka na pikniku rodzinnym w Ludwikowie

Para prezydencka wzięła udział w Pikniku Rodzinnym po Strażacku, który odbył się 10 września na terenie Szkoły Podstawowej nr 7 (ZSP nr 3). W trakcie tego wydarzenia oficjalnie zostały przekazane dwa nowe wozy strażackie OSP Białobrzegi i OSP Ludwików.

Piknik

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy i pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy była niespodzianką dla tomaszowian, którzy wzięli udział w rodzinnym pikniku. Para Prezydencka obejrzała część artystyczną przygotowaną przez m.in. dzieci z Przedszkola nr 9, Szkoły Podstawowej nr 7, Gimnazjum nr 8 i zespołu „Ludwiczanki”. Gwiazdą pikniku był  Iwan Komarenko.

Prezydent Andrzej Duda chętnie rozmawiał również z mieszkańcami oraz zwiedził stoiska i stragany.

W trakcie pikniku oficjalnie zostały przekazane dwa nowe wozy strażackie, które miasto pozyskało w ramach RPO Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Przypomnimy, że na ich zakup otrzymaliśmy ponad 1,5 mln zł dofinansowania. Wozy poświęcił ks. Zbigniew Kowalczyk, proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Ludwikowie

W trakcie pikniku najmłodsi tomaszowianie mogli skorzystać wielu atrakcji, m.in. z dmuchanego placu zabaw, waty cukrowej, baniek mydlanych czy przejażdżki quadem. Na terenie Szkoły Podstawowej nr 7 można było również nauczyć się pomocy przedmedycznej, zmierzyć poziom ciśnienia i cukru. Wszystkie przygotowane atrakcje były bezpłatne.

Organizatorami Pikniku Rodzinnego po Strażacku byli: prezydent Tomaszowa Mazowieckiego, dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3, OSP Białobrzegi i OSP Ludwików.