Nowe obostrzenia w/z z COVID-19 obowiązujące od 27.03. do 9.04.

- Działalność obiektów sportowych ograniczona tylko do sportu zawodowego.

- Zamknięte zostaną przedszkola i żłobki, będzie zapewniona opieka dla dzieci medyków i służb porządkowych.

- Salony fryzjerskie, urody i kosmetyczne zostaną zamknięte.

- Maksymalnie jedna osoba na 20 metrów kwadratowych przy zachowaniu odległości 1,5 metra w miejscach kultu religijnego.

- W placówkach handlowych i innych miejscach wielkopowierzchniowych jak np. poczta, targ, obowiązywać będzie zasada 1 osoby na 15 metrów kwadratowych w placówkach powyżej 100 metrów kwadratowych.

- Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 tys. metrów kwadratowych zostaną zamknięte. Hurtownie i składy budowlane będą dostępne, zakaz dotyczy tylko sprzedaży detalicznej.

- Dodatkowo zaleca się pracę zdalną jeśli to możliwe oraz spędzenie świąt wyłącznie z najbliższą rodziną.