Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2016-05-11

Noc Muzeów 2016 w Tomaszowie

Iluminacja zabytkowych obiektów muzealnych, spektakl pt. „Kopciuszek”, wystawa z cyklu „Utalentowani Nieznani”, występ zespołu El Fuego – między innymi takie atrakcje przygotowano w ramach  X Nocy Muzeów.

Noc Muzeów

W wydarzeniu, jak co roku uczestniczyć będzie Skansen Rzeki Pilicy (filia MCK) wraz z Podziemną Trasą Turystyczną „Groty Nagórzyckie”. W programie m.in.: iluminacja zabytkowych obiektów muzealnych, wystawa „Pilicka Flotylla”, spektakl pt. „Kopciuszek” wykonaniu Miejskiego Teatru Trzcina, iluminacja skarpy,  oraz wystawa z cyklu „Utalentowani Nieznani”, na której będą prezentowane prace tomaszowskiego rzeźbiarza Tadeusza Wolskiego. Będzie można także spotkać legendarnych bohaterów podziemi Grot Nagórzyckich. Wstęp do obu placówek od godziny 16.00 będzie bezpłatny.

Szereg atrakcji przygotowało również Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego. Tego dnia, od godz. 15 będzie można bezpłatnie zwiedzać wystawy stałe i czasowe. Wystąpią również grupy lokalne, a na godz. 20:45 został zaplanowany koncert zespołu El Fuego, który działa pod egidą Klubu 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim. Specjalne atrakcje w ramach Nocy Muzeów przygotowała również Galeria Arkady (m.in. koncert muzyki eksperymentalnej).  Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij