Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Na straży granic Niepodległej

W najbliższą sobotę 8 września w godz. 15.00-18.00 odbędzie się w Skansenie Rzeki Pilicy (filii MCK) w Tomaszowie Maz. event historyczny pn. „Na straży granic Niepodległej”.

Na straży granic Niepodległej

Najważniejszym akcentem eventu będzie uroczyste otwarcie wystawy pt.  „Korpus Ochrony Pogranicza 1924 – 1926”. Wystawie o KOP towarzyszyć będzie ekspozycja składająca się z kilkudziesięciu okazów tzw. sztuki okopowej, będących wyrazem zarówno uczuć religijnych jak i patriotycznych żołnierzy Wielkiej Wojny.  Na otwarciu wystawy zaprezentują się również rekonstruktorzy z SRH „Batalion Tomaszów” w umundurowaniu i wyposażeniu żołnierzy polskich z Września 1939 roku. Dodatkową atrakcją będzie otwarcie historycznego budynku, pełniącego przed II wojną światową rolę wartowni w Spale. Event historyczny odbędzie się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, w których Skansen bierze udział już od kilku lat. Wpisuje się on również w obchody 100. lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Wstęp na wydarzenie bezpłatny. 
Źródło: Skansen Rzeki Pilicy


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij