Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Miesiąc Bibliotek Szkolnych za nami

Październik to Miesiąc Bibliotek Szkolnych ustanowiony przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Tradycja tego święta ma już 17 lat. Biblioteki szkolne organizują dla swoich czytelników wiele ciekawych wydarzeń, których celem jest polubienie przez dzieci czytania. Czytanie  ma nieoceniony, pozytywny wpływ na rozwój intelektualny, emocjonalny dzieci i młodzieży. Czytanie to nie tylko forma spędzania czasu wolnego, ale poszerzenie doświadczeń językowych, rozwijanie słownictwa , umiejętności  wyrażania myśli i rozumienia sposobów mówienia innych ludzi.  

Zdjęcie dzieci biorących udział w szkolnej akcji

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych biblioteka szkolna w Szkole Podstawowej nr 13 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim  przeprowadziła  wśród uczniów klas I-VI szereg akcji i konkursów promujących czytelnictwo.

Największym  zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się akcja  BOOKCROSSING  czyli „Uwolnij książkę” adresowana
do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi. Na dwóch szkolnych korytarzach pojawiły się bookcrossingowe stoliczki z książkami do wymiany książek, fotele do czytania oraz  regulamin udziału w akcji.  Uczniowie z klas II-VI wzięli także udział w piątek 28  października o godz. 8.00 lub 12.00  w czytelniczym FLESH MOBIE. Akcja polegała na jednoczesnym głośnym czytaniu  co najmniej przez pięć minut, książek przyniesionych przez uczniów z domowej biblioteczki lub  wypożyczonych z biblioteki . Ponadto, w październiku biblioteka przeprowadziła  KONKURSY PIĘKNEGO CZYTANIA w klasach: II, III, IV i V, ogłosiła 4 konkursy plastyczne dla klas I-IV oraz przeprowadziła akcję „Podaruj książkę bibliotece”. Wszystkie działania i konkursy zostaną  podsumowane w grudniu w czasie przedstawienia muzyczno-teatralnego „Księżniczka się nudzi” przygotowywanego przez uczniów z koła teatralnego klas IV i VI. Pomysłodawczyniami realizatorkami Miesiąca Bibliotek Szkolnych były: p. Ewa Marek i Teresa Kołaczek przy współpracy z klasowymi łącznikami z  biblioteką.

 

 


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij