Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2020-08-05

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w konkursie

Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim, zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w miejsko-powiatowym Konkursie Literacko-Plastycznym „Ja i moja mała ojczyzna…"

 

Konkurs jest skierowany do dzieci i młodzieży z terenu miasta Tomaszowa Mazowieckiego.

Uczestnicy mogą składać na adres biblioteki prace literackie (np. opowiadanie, esej, list, wiersz) lub plastyczne (np. plakat, rysunek, folder, album fotografii) tematycznie związane z hasłem konkursu.
Celem tegorocznej edycji jest uczczenie 190. rocznicy uzyskania praw miejskich przez Tomaszów Mazowiecki, propagowanie dziejów naszego miasta, zwrócenie uwagi na rolę „czterech kultur” w jego rozwoju oraz współczesny wizerunek miasta wywodzący się z historii i tradycji regionu.
Organizator Konkursu pragnie także promować bibliotekę, nie tylko jako miejsce integrowania się mieszkańców Małej Ojczyzny, ale także jako źródło informacji o naszym mieście. Chce pielęgnować wśród młodych tomaszowian patriotyzm lokalny rozumiany również jako pragnienie pogłębiania wiedzy o swoim najbliższym otoczeniu.  Bo przecież: „Małe ojczyzny uczą żyć w ojczyznach wielkich i wielkiej ojczyźnie ludzi” (ks. prof. dr hab. Janusz Pasierb).

Prace na Konkurs można przysyłać lub składać osobiście do dnia 30 września 2020 r. w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Prez. I. Mościckiego 6, 97-200 Tomaszów Mazowiecki

Jury powołane przez Organizatora przyzna nagrody rzeczowe w kategorii:

  • praca literacka: poezja i proza oraz praca plastyczna: rysunek i inna forma plastyczna
  • w podziale na trzy grupy wiekowe: I – 7-10 lat, II – 11-14 lat, III – 15-18 lat.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 16 października 2020 r.

Pokonkursowa wystawa prac będzie miała miejsce w holu Miejskiej Biblioteki Publicznej

Informacji o Konkursie udziela:

Kinga Śniegoska: tel. 44 724-67-39, e-mail instruktor@mbptomaszow.pl

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij