Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

"Marzenia braci Jochan"

Bohaterami ostatniego spotkania w cyklu "Ludzie z pasją",  które obyło się 6. maja w siedzibie Dzielnicowego Ośrodka Kultury filii MCK w Tomaszowie Mazowieckim, byli tomaszowianie, bracia; Krzysztof, Adam i Dariusz Jochan. W trakcie wieczoru dzielili się swoimi artystycznymi fascynacjami. Głównym wątkiem spotkania było ich zainteresowanie muzyką bluesową wykonywaną przez zespół Breakout.

 Zdjęcie ze spotkania z braćmi Johan

Publiczność miała okazję poznać pamiątki związane z zespołem, w tym fotografie dawnych członków, niektóre autorstwa znanego fotografika Marka Karewicza oraz unikatową fotografię z autografami reaktywowanego zespołu OldBreakout.
Pierwszą niespodzianką był mini koncert stworzonego specjalnie na ten wieczór zespołu w składzie:
Krzysztof Jochan - gitara, Dariusz Jochan - gitara, Adam Jochan - tamburyn, Tadeusz Trzciński - harmonijka ustna, Bartłomiej Trojak - kahon.
Niespodzianką dla widzów była także obecność Tadeusza Trzcińskiego od lat kojarzonego z grupą Breakout, znakomitego muzyka harmonijkarza, wokalisty, postaci wyjątkowej w branży muzyki rozrywkowej, a szczególnie rockowej i blues-rockowej. Artysta przyjechał do Tomaszowa oczywiście na zaproszenie braci Jochan.
Zespół wykonał kilka mniej popularnych utworów z repertuaru Breakoutów:
"To niemożliwe", "Skąd takie sny", "Powiedzmy to", "Jesteś człowiekiem" Tadeusza Nalepy, "Chciałabym być słońcem" Miry Kubasińskiej i "Kłamstwo to podstawa" OldBreakout.
Krzysztof Jochan opowiadał o początkach muzycznych zainteresowań oraz rozwoju rodzinnej pasji, o genezie powstania "Galerii na wsi Niebrów", której jest twórcą. Zapraszał do odwiedzania galerii, w której można zobaczyć wiele unikalnych pamiątek i fotografii rodzimych jak i światowego formatu gwiazd z branży muzycznej. Zaprezentował także dwa archiwalne teledyski z początków działalności zespołu Breakout.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij