Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Lista startowa Finału 2 European Individual Ice Speedway Championship

Już w sobotę, 19 marca, o godzinie 15.45 odbędzie się drugi z turniejów finałowych European Individual Ice Speedway Championship. Tego dnia poznamy medalistów tej imprezy w Arenie Lodowej Tomaszów Mazowiecki. Na zawody zapraszają FIM Europe, Polski Związek Motorowy i Speedwayevents.pl. Bilety w sprzedaży online na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl. Poznaliśmy właśnie ostateczną listę startową sobotniego turnieju.

Zmiany - w porównaniu z pierwszym turniejem finałowym w Sanoku - wynikają z dwóch powodów. Ten główny to oczywiście rosyjska inwazja zbrojna na Ukrainę i wynikające z tej przyczyny decyzje o wykluczeniu reprezentantów kraju agresora, a także Białorusi, z udziału we wszelkich zawodach w sporcie motorowym. Taką postanowiła Międzynarodowa Federacja Motocyklowa, a w ślad za nią także Polski Związek Motorowy.

Oznacza to, że dwaj Rosjanie - Dmitriy Soliannikov oraz Vladimir Fadeev, którzy 19 lutego okazali się najlepsi w sportowej rywalizacji na torze „Błonie”, nie wystąpią w Tomaszowie Mazowieckim. FIM Europe postanowiła desygnować na ich miejsce zawodników rezerwowych. W Arenie Lodowej od początku turnieju zaprezentują się więc Norweg Jo Saetre oraz Fin Rami Systa.

Kontuzje z kolei wykluczyły z udziału w imprezie Austriaka Franza Zorna i Szweda Daniela Hendersona. W ich miejsce zobaczymy Czechów - Andrija Divisa i Lukasa Hromadkę. Tym samym nasi południowi sąsiedzi będą najliczniej reprezentowaną nacją podczas sobotnich zawodów. Wystartuje ich aż czterech (poza wymienionymi także Lukas Hutla i Jiri Wildt).

W sumie na torze zaprezentują się reprezentanci dziewięciu państw. Wśród nich będzie oczywiście Polak Michał Knapp. Ponadto wystartuje po dwóch Szwedów, Niemców, Finów i Holendrów. Po jednym reprezentancie, oprócz Polski, wystawią Norwegia, Austria i Włochy.

Lista startowa

1. Jasper Iwema (Holandia)

17. Jo Saetre (Norwegia)

3. Mikko Jetsonen (Finlandia)

4. Niek Schaap (Holandia)

5. Aki Ala-Riihimaki (Finlandia)

6. Lukas Hutla (Czechy)

7. Harald Simon (Austria)

8. Jimmy Olsen (Szwecja)

9. Luca Bauer (Włochy)

10. Franz Mayerbuchler (Niemcy)

11. Michał Knapp (Polska)

20. Lukas Hromadka (Czechy)

13. Benedikt Monn (Niemcy)

19. Andrej Divis (Czechy)

18. Rami Systa (Finlandia)

16. Jiri Wildt (Czechy)

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do Areny Lodowej, by na własne oczy przekonać się, komu przypadną medale tegorocznych mistrzostw Europy. Stawka będzie bardzo wyrównana, co zwiastuje sporą dawkę emocji.

Trwa sprzedaż biletów online na te atrakcyjne zawody. Można je kupować online na stronie internetowej: bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl. W dniu imprezy wejściówki i programy zawodów będą dostępne także stacjonarnie - w mobilnym punkcie ebilet.pl.

Cennik biletów

VIP (w cenie: wysokiej klasy catering, miejsce siedzące z najlepsza widocznością, zestaw upominków, miejsce parkingowe przed halą, program zawodów)

Bilet Normalny - 350 zł;

Bilet Ulgowy (osoby do 18. roku życia) - 200 zł.

Trybuna A

Bilet Normalny - 109 zł;

Bilet Ulgowy (dzieci i młodzież do lat 18; emeryci i renciści) - 89 zł.

Trybuna B

Bilet Normalny - 89 zł;

Bilet Ulgowy (dzieci i młodzież do lat 18; emeryci i renciści) - 69 zł.

Dodatkowe informacje:

a) Dzieciom do lat 6 przysługuje bezpłatne wejście na obiekt pod opieką posiadającego bilet opiekuna.

b) Na obiekcie przygotowano po 10 miejsc dla kibiców niepełnosprawnych ze znacznym stopniem niepełnosprawności wraz z ich opiekunami. Organizatorzy przewidzieli dla nich bezpłatne wejściówki. Chętni mogą zgłaszać się drogą mailową pod adresem: events@speedwayevents.pl. Termin upływa 14 marca, decyduje kolejność zgłoszeń.

Sprzedaż wejściówek prowadzona jest także w wybranych punktach stacjonarnych na terenie całego kraju. W dniu zawodów, na co najmniej 90 minut przed ich rozpoczęciem, bilety i programy będą dostępne także na stoiskach stacjonarnych wokół obiektu.

Zawody będą rozgrywane zgodnie z regulaminem sanitarnym PZM.

Patronat honorowy nad turniejem objął europoseł Ryszard Czarnecki.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij