Konsultacje społeczne – prawa osób z niepełnosprawnościami

Spotkanie dla osób niepełnosprawnych i osób z ich otoczenia odbędzie się 12 września 2017 roku W godzinach 13-15 w Miejskim Centrum Kultury,  sala wystawowa, I piętro Plac Kościuszki 18, Tomaszów Mazowiecki.

Spotkanie dla przedstawicieli organizacji społecznych reprezentujących osoby niepełnosprawne lub działających na ich rzecz odbędzie się również 12 września, w godzinach 15 – 17.00 w Miejskim Centrum Kultury,  sala wystawowa, I piętro Plac Kościuszki 18, Tomaszów Mazowiecki

Celem w/w projektu jest określenie poziomu wdrażania Konwencji ONZ o Prawach Osób niepełnosprawnych w jednostkach administracji rządowej i samorządowej z obszaru województwa łódzkiego. Konsultacje są częścią badań realizowanych w projekcie dotyczących następujących obszarów:

• programów działań na rzecz osób z niepełnosprawnością;
  • możliwości zatrudnienia osoby z niepełnosprawnością;
  • sposobów udostępniania urzędowych informacji;
  • dostępności architektonicznej i komunikacyjnej urzędu oraz jego wyposażenia;
  • realizacji edukacji włączającej w przedszkolach i szkołach;
  • przygotowania pracowników urzędu do kontaktów z osobami niepełnosprawnymi;
  • dokumentacji o charakterze strategicznym, którą kierują się instytucje w projektowaniu i realizacji działań kierowanych do osób z niepełnosprawnością.

W sprawie przeprowadzenia konsultacji

W załączeniu przesyłam zaproszenia na konsultacje do umieszczenia na stronie. Pan Prezydent podpisał list intencyjny w sprawie przeprowadzenia badań monitorujących w samorządzie w ramach projektu "Monitoring działań jednostek administracji samorządowej w województwie łódzkim pod kątem realizacji praw osób z niepełnosprawnościami  w ramach programu Operacyjnego wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.