Kierowcy autobusów przejdą specjalne szkolenie

Kierowcy autobusów przejdą specjalne szkolenie Kierowcy komunikacji publicznej przejdą szkolenie by lepiej poznać potrzeby pasażerów niepełnosprawnych oraz osób, które mogą mieć problemy wynikające z wieku, stanu fizycznego czy psychicznego oraz bieżącej sytuacji.

Niebawem, by zwiększyć swoją wiedzę z zakresu dostępności oraz obsługi interesantów ze szczególnymi potrzebami, szkolenie rozpocznie 45 osób. Będą one również ćwiczyć umiejętności komunikacyjne z wykorzystaniem języka migowego.

Szkolenie organizujemy by uwrażliwić i zwiększyć świadomość kierowców. Chcemy by uczestnicy szkolenia mieli większą wiedzę w zakresie rodzajów niepełnosprawności oraz tego jak można przełamywać bariery w bezpośrednim kontakcie z klientem.

Szkolenia realizowaną będą przez okres II kwartału 2023 roku. Odbywają się w ramach projektu pn. „TOMASZÓW MAZOWIECKI – ARENA POZYTYWNEJ ENERGII: wzmocnienie spójności społecznej i gospodarczej oraz podniesienie jakości środowiska naturalnego w Tomaszowie Mazowieckim” finansowanego w ramach Programu ROZWÓJ LOKALNY ze środków Mechanizmu Finansowanego EOG 2014-2021.